Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.01.2020 05:00 Publikacja: 24.01.2020 05:00
Foto: Bloomberg
Podczas konferencji w Ministerstwie Rozwoju dyrektor generalny AstraZeneca Pharma Poland Jarosław Oleszczuk podkreślił, że spółka zarządza z Warszawy blisko 83 międzynarodowymi projektami badawczymi.
– Oprócz dostępu do dużej liczby doskonałych absolwentów kierunków medycznych doceniamy rozwiązania legislacyjne premiujące działalność badawczo-rozwojową, które zaczęły się pojawiać od 2016 r., takie jak ulga IP Box czy ulga na działalność badawczo-rozwojową – podkreślił. – Takie nastawienie do biznesu pozwala nam prowadzić badania, które mają przełożenie na skalę globalną – dodał.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Popyt na świecie na rozwiązania do walki z przewlekłym bólem systematycznie rośnie. W tym dziale medycyny rozwija się polska firma, która ma ambitne plany. Zapowiada inwestycje i rozważa debiut na warszawskim parkiecie.
Dobra passa notowań Synektika zdaje się nie mieć końca. Pierwsza sesja nowego roku pokazała, że zainteresowanie inwestorów spółką, której akcje w 2024 roku przyniosły trzycyfrowy zysk, wcale nie osłabło.
Polska spółka sprzedaje prawa do dwóch projektów amerykańskiej firmie. Umowa przewiduje płatności początkowe oraz potencjalne płatności z tytułu kamieni milowych sięgające 299 mln dolarów.
Akcje producenta leków znów znalazły się na celowniku kupujących. W pierwszych minutach środowej sesji drożały nawet o blisko 12 proc., czemu towarzyszył bardzo wysoki obrót.
Wzrosły szanse na zawarcie końcowej umowy sprzedaży kluczowych projektów biotechnologicznej spółki jeszcze przed końcem roku.
Prace nad lekiem na białaczkę idą zgodnie z planem i budżetem. W II kwartale 2025 r. będą kolejne informacje.
Negatywny sentyment w branży jest sygnałem, że zbliżamy się do dołka w notowaniach polskich biotechów, jeżeli już go nie zaliczyliśmy.
Coraz głośniej mówi się o bezpieczeństwie lekowym oraz próbie odbudowania zdolności produkcyjnych przez firmy z Unii Europejskiej. Nic dziwnego: niepokojąco wysoki odsetek substancji czynnych wykorzystywanych w Europie oraz leków gotowych pochodzi z Azji.
Dywersyfikacja źródeł jest kluczowa. Europa szuka rozwiązań, które pozwolą zbudować odporność systemów zabezpieczania zdrowia obywateli – mówi Maksymilian Świniarski, prezes Polfy Tarchomin.
Polska spółka sprzedaje prawa do dwóch projektów amerykańskiej firmie. Umowa przewiduje płatności początkowe oraz potencjalne płatności z tytułu kamieni milowych sięgające 299 mln dolarów.
Należymy do ośmiu producentów insuliny na świecie, a jeśli jeden z tych ośmiu producentów zdecyduje się zmniejszyć produkcję insuliny, to rola Biotonu jeszcze wzrośnie – mówi Jeremy Launders, prezes Bioton SA.
Prace idą zgodnie z planem i budżetem. W II kwartale 2025 r. będą kolejne informacje dotyczące skuteczności leku - zapowiedzieli podczas dzisiejszej konferencji przedstawiciele Ryvu.
Spółka przeniosła swoje notowania z NewConnect. Planuje dalszy rozwój biznesu w branży kosmetycznej.
Biotechnologiczna spółka pozyskała środki z emisji akcji na sfinansowanie najbardziej atrakcyjnych programów klinicznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas