MNI i MediaTel mogą zacieśniać współpracę operacyjną

Warszawa, 08.04.2008 (ISB) - Spółki telekomunikacyjne MediaTel i MNI mogą zacieśniać współpracę operacyjną, wynika z wypowiedzi znaczącego akcjonariusza obu grup Andrzeja Piechockiego dla agencji ISB. MediaTel może zostać wirtualnym operatorem komórkowym (MVNO) dzięki współpracy z MNI.

Aktualizacja: 28.02.2017 00:19 Publikacja: 08.04.2008 15:49

"Między MNI a MediaTel dzieje się to, co powinno się dziać" - powiedział ISB Piechocki. Według niego, przykładem mogą być prace rozpoczęciem przez MediaTel działalności jako MVNO dzięki współpracy z MNI.

"Takich obszarów współpracy jest dużo więcej, nawet jeśli nie są tak dobrze widoczne" - powiedział Piechocki, który jest równocześnie przewodniczącym rady nadzorczej MNI. Zastrzegł, że zacieśnianie współpracy operacyjnej nie musi oznaczać nawiązania związków kapitałowych między dwiema grupami.

W poniedziałek rano MNI poinformowało w komunikacie bieżącym, że Piechocki kupił pakiet 145,09 tys. akcji spółki za ponad 532,48 tys. zł. Dzięki tej transakcji Piechocki bezpośrednio kontroluje już 4,51 mln akcji MNI, co oznacza 4,995% kapitału zakładowego. W MediaTel Piechocki kontroluje 8,16% udziałów.

"Kierowałem się ceną akcji, którą uważam za niską, i rekomendacją DM PKO BP" - powiedział Piechocki. Zaznaczył, że jako przewodniczący RN i akcjonariusz poprze decyzję zarządu, jeśli ten zrezygnuje z planu wykupu akcji, albo wypłacenia dywidendy.

"Oczywiście, chciałbym dostać te pieniądze, ale jeśli zarząd widzi możliwość wzmocnienia firmy przez akwizycję, to teraz - kiedy na rynku jest tanio - może być najlepszy moment na taki ruch" - powiedział Piechocki.

W zeszłym tygodniu prezes Piotr Majchrzak poinformował, że MNI rozmawia o przejęciach z czterema podmiotami. Już wcześniej MNI informowało też, że chciałoby włączyć do grupy biuro podróży.

W poniedziałek "Rzeczpospolita" poinformowała, że dzięki współpracy z MNI działalność jako MVNO rozpocznie Instytut ks. Jankowskiego. Projekt ma roboczą nazwę "prałat mobile". Według założeń nowa sieć ma mieć kilka tysięcy abonentów.

"Takich projektów będzie więcej, MNI jeszcze zaskoczy" - zapewnił Piechocki. Według niego, współpraca z Instytutem może pokazać, że MNI dzięki swojemu modelowi biznesowemu może współpracować z każdym, nawet małym, podmiotem, który chce działać jako MVNO. Piechocki ocenia, że MVNO w niedługim czasie zdobędą "ogromny" udział w rynku telekomunikacyjnym. Urząd Komunikacji Elektronicznej, w założeniach do swojej strategii regulacyjnej, ocenia, że pod koniec 2010 roku będzie to ok. 10% pod względem wartościowym. (ISB)

mtd/tom

Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Materiał Promocyjny
Pieniądze od banku za wyrobienie karty kredytowej
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego
Materiał Promocyjny
Sieć T-Mobile Polska nagrodzona przez użytkowników w prestiżowym rankingu
Gospodarka
Ludwik Sobolewski rusza z funduszem odbudowy Ukrainy
Gospodarka
„W 2024 r. surowce podrożeją. Zwyżki napędzi ropa”