W skład nowego zarządu stowarzyszenia weszli również: Krzysztof Gers, Paweł Jankowski, Michał Rabiej, Wojciech Regulski, Paulina Rudolf, Katarzyna Szołucha, Tomasz Tabadziński, Jacek Tomaszewski, Jarosław Tomaszewski, Marian Wronierski oraz Magdalena Zajączkowska-Ejsymont.
- Najbardziej istotną dla środowiska maklerów i doradców inwestycyjnych kwestią jest obecnie projekt deregulacji dostępu do zawodów, który może prowadzić do niekorzystnych dla rynku zmian w licencjonowaniu maklerów i doradców inwestycyjnych – mówi Łętocha - Rola zawodów maklera i doradcy inwestycyjnego była już w ostatnich latach przedmiotem szerokiej debaty publicznej i uzgodnień środowiskowych. Za każdym razem pomysł deregulacji spotykał się ze sprzeciwem ze strony przedstawicieli rynku kapitałowego oraz regulatorów z uwagi na zagrożenia, które niesie za sobą w zakresie bezpieczeństwa uczestników rynku. Związek będzie podejmował dalsze działania, aby proces weryfikacji umiejętności zawodowych był stale dostosowywany w zakresie zawartości i formy do praktyki rynkowej, ale przy utrzymaniu państwowego licencjonowania i rangi zawodów regulowanych – dodaje nowy szef ZMID.
Oprócz kwestii związanych z licencjami dla maklerów i doradców Grzegorz Łętocha zapowiada także zwiększenie nacisku na kształtowanie zasad etyki wśród przedstawicieli środowiska.
- Planujemy gruntowny przegląd i aktualizację Zasad Etyki Maklerów i Doradców, również przy uwzględnieniu doświadczeń płynących z postępowań prowadzonych w ostatnich latach przez Komisję Nadzoru Finansowego wobec maklerów i doradców inwestycyjnych, którzy naruszali przepisy prawa lub zasady uczciwego obrotu – tłumaczy Łętocha.
Łętocha pracuje obecnie w BPH TFI. Pełni funkcję dyrektora departamentu zarządzania aktywami. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego nr. 154.