Według najnowszego sondażu CNBC, strach przed koronawirusem zmniejszył się w kilku kluczowych sześciu stanach, podczas gdy w tym samym czasie aprobata dla prezydenta Donalda Trumpa wzrosła. W Arizonie, Florydzie, Michigan, Północnej Karolinie, Pensylwanii i Wisconsin Trump ma teraz wskaźnik aprobaty na poziomie 48 proc., dwa tygodnie temu było to 46 proc.. Pomimo wzrostu poparcia Trump wciąż goni swojego demokratycznego przeciwnika Joe Bidena. Według FiveThirtEight Nate'a Silvera, Biden jest obecnie faworyzowany jako zwycięzca wyborów - szansa 70 na 100. Te liczby są zgodne z wynikami niektórych czołowych liderów biznesu na świecie. Siedemdziesiąt pięć procent CNBC Global CFO Council twierdzi, że Joe Biden wygra wybory prezydenckie w USA w listopadzie, wynika z ostatniego kwartalnego badania członków, opublikowanego w piątek. Ta sama liczba dotyczy członków z Ameryki Północnej. CNBC Global CFO Council skupia dyrektorów finansowych i reprezentuje jedne z największych publicznych i prywatnych firm na świecie, zarządzających łącznie ponad 5 bilionami dolarów wartości rynkowej w wielu różnych sektorach. Badanie zostało przeprowadzone między 7 a 22 sierpnia wśród 40 członków rady z całego świata.

Poza wyścigiem prezydenckim 63 proc. respondentów z Ameryki Północnej uważa, że ??ani Senat, ani Izba Reprezentantów nie zmienią składu, podczas gdy 25 proc. uważa, że ??Demokraci odzyskają Senat, a 6 proc. uważa, że ??Republikanie odzyskają Izbę. Kryzysowa gospodarka zazwyczaj stawia urzędujących prezydentów w niekorzystnej sytuacji, ale ten cykl wyborczy odbywa się w stosunkowo nietypowym okresie ekonomicznym, ponieważ będzie to dopiero trzeci, który odbędzie się podczas formalnej recesji od czasu drugiej wojny światowej. Poprzednie wybory w czasie recesji odbyły się w 1948 r., kiedy to Harry Truman wygrał reelekcję, oraz w 1980 r., kiedy Jimmy Carter reelekcję przegrał. Trump staje w obliczu prawdziwej bitwy, jeśli chodzi o wybory w środku tej szczególnej recesji. Dzieje się tak, ponieważ przewiduje się, że ten będzie najgorszy od II wojny światowej, ze skurczeniem się światowej gospodarki o 5,2 proc., a USA o 6,1 proc. w tym roku, według Banku Światowego.

Dyrektorzy finansowi spodziewają się podobnego spowolnienia w gospodarce światowej. Respondenci twierdzili, że średnio w 7 z 11 regionów świata odnotowano spadek, reszta była stabilna. Ponad 62 proc. stwierdziło, że pandemia jest największym zewnętrznym czynnikiem ryzyka, przed jakim stoi ich biznes, a 80 proc. respondentów twierdzi, że koronawirus będzie miał negatywny wpływ na ich działalność. Tylko 7,5 proc. procent twierdzi, że będzie to miało pozytywny wpływ. Wpływ Covid-19 jest oczywistym głównym czynnikiem decydującym o tym, dlaczego korporacje decydują się na redukcję miejsc pracy. Ponad połowa respondentów twierdzi, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie zmniejszać liczbę pracowników; prawie 32 proc. respondentów w Ameryce Północnej przewiduje redukcję siły roboczej.