W przyszłym roku nowe fundusze lewarowane

ETF-y z dźwignią na WIG20 cieszą się sporym zainteresowaniem. Podobnie może być z takimi produktami opartymi na Nasdaq – przewiduje Mateusz Mucha, zarządzający Beta ETF.

Publikacja: 29.08.2023 21:35

Mateusz Mucha, zarządzający Beta ETF

Mateusz Mucha, zarządzający Beta ETF

Foto: fot. mat. prasowe

Niedawno ogłosiliście, że w ofercie Beta Securities mogą pojawić się fundusze lewarowane na Nasdaq, czyli amerykański indeks spółek technologicznych. Skąd wziął się pomysł na takie rozwiązania?

Dostrzegamy spore zainteresowanie inwestorów funduszami lewarowanymi na WIG20. Było ono widoczne szczególnie w zeszłym roku, w czasie sporej zmienności na rynku. Liczymy, że z funduszami typu long i short na Nasdaq może być podobnie. Ogółem dostrzegamy tendencję rosnącego zainteresowania funduszami indeksowymi long i short. Są to narzędzia bardzo ciekawe dla naszych inwestorów z uwagi na mniejsze ryzyko niż w przypadku kontraktów futures. Z drugiej strony oferują one bardziej atrakcyjne stopy zwrotu niż w klasycznym ETF-ie. Można więc uznać, że mamy zdrowy balans między szansą na wyższą stopę zwrotu z jednej strony oraz ograniczonym ryzykiem z drugiej strony. Fundusze lewarowane ETF zwykle działają na dźwigni rzędu 200 czy 300 proc. Daje to inwestorom szanse na ponadprzeciętny zysk przy zachowaniu równowagi względem ryzyka.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Fundusze inwestycyjne
Cisza po burzy? Jak na razie wiatry wciąż się zrywają
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Fundusze inwestycyjne
Akcje czy obligacje? Fundusz mieszany może być strzałem w dziesiątkę
Fundusze inwestycyjne
Nieco niższy popyt na rządowe papiery dłużne
Fundusze inwestycyjne
Borys, Stadnik i Włoch w Radzie IZFiA
Fundusze inwestycyjne
Marcowy wzrost surowców, ale i polskie akcje błysły
Fundusze inwestycyjne
Jak TFI pudrują ofertę funduszy