Najważniejszą dla emitentów zmianą w Listing Act jest modyfikacja zasad identyfikacji, publikacji i możliwości opóźniania informacji poufnej. Pierwotna wersja przewidywała bowiem, że:
1) w przypadku informacji poufnej powstającej etapami obowiązek raportowania miałby dotyczyć tylko etapu końcowego, a etapy pośrednie nie były nim objęte, mimo iż były informacjami poufnymi z wszelkimi konsekwencjami tego faktu w zakresie ich ochrony oraz zakazu ujawniania i wykorzystywania,
2) wydany zostanie przez KE akt wykonawczy zawierający otwarty katalog rodzajów informacji poufnej wraz ze wskazaniem momentu, kiedy dany rodzaj informacji powinien być publikowany,
3) doprecyzowana zostanie przesłanka opóźniania informacji poufnej (niewprowadzanie w błąd opinii publicznej) poprzez umieszczenie bezpośrednio w MAR wytycznych ESMA wydanych w tym zakresie.
W przypadku informacji poufnej powstającej etapami co do zasady propozycja kompromisowa utrzymała pierwotne propozycje. Dlaczego co do zasady. Otóż w uzasadnieniu propozycji kompromisowej czytamy, że niektóre państwa członkowskie wyraziły obawy, że pojęcie etapów pośrednich można interpretować jako obejmujące prawie każdą informację poufną. Najwłaściwszym sposobem wyjaśnienia zakresu wyłączenia uznano podanie ich przykładów w niewyczerpującym wykazie zawartym w akcie delegowanym KE. Wykaz ten miałby również określić wskazówki dotyczące tego, jakimi cechami ma się charakteryzować etap pośredni podlegający wyłączeniu, którego nie przedstawiono w tym wykazie. Alternatywą dla wydania takiego aktu delegowanego była zmiana art. 7 MAR (definicja informacji poufnej). Kwestia ta nie była jednak analizowana, ponieważ uznano, że taka zmiana definicji nie mieściła się w mandacie KE „ze względu na złożoność problemu”.