Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 02.03.2017 10:43 Publikacja: 02.03.2017 05:00
Foto: AFP
Tomasz Kaczor, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego.
Zespół BGK od lat prezentuje w naszym konkursie bardzo wysoką formę. W 2015 r. zajął drugie miejsce, ustępując tylko ekonomistom mBanku, rok wcześniej zaś dał się wyprzedzić jedynie zespołowi Banku Millennium. Tym razem zwycięstwo przyniosły mu celne prognozy wskaźników makroekonomicznych, przede wszystkim produkcji przemysłowej oraz dynamiki cen konsumpcyjnych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W czwartek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się rozdanie nagród, „Byków i Niedźwiedzi” oraz „Złotych Portfeli” przyznawanych przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Emocji nie brakowało, a gala cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Redakcja „Parkietu”, najstarszego dziennika finansowego, przyznaje „Byki i Niedźwiedzie” elicie rynku kapitałowego. Już od ponad trzech dekad wskazujemy liderów godnych naśladowania.
Po raz 31. redakcja Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” przyzna nagrody Byki i Niedźwiedzie elicie rynku kapitałowego. Prezentujemy nominacje „instytucjonalne” do statuetek. 18 marca zaprezentujemy kandydatów do nagrody w kategoriach personalnych. Rozdanie nagród już 20 marca.
W czwartek redakcja najstarszego dziennika finansowego przyzna Byki i Niedźwiedzie elicie rynku kapitałowego. Już od ponad trzech dekad wskazujemy liderów godnych naśladowania.
Trwa odliczanie do wielkiej gali rozdania nagród Byków i Niedźwiedzi, przyznawanych przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet". To już 20 marca. Prezentujemy drugą część nominacji, tym razem w kategoriach personalnych.
Trwa odliczanie do wielkiej gali rozdania nagród Byków i Niedźwiedzi, przyznawanych przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet". To już 20 marca. Dzisiaj prezentacja drugiej części nominacji w kategoriach personalnych. Start o godz. 13.00.
Najcenniejszy jest tzw. klient relacyjny, którego – jak się okazuje – ciężko jest dziś zdobyć. Dla sektora bankowego stanowi to pewien problem. Dla samych konsumentów bankowa rywalizacja o ich względy jest raczej korzystna.
Jeszcze chwilę potrwa, zanim wskaźnik referencyjny WIBOR zniknie z rynku. Nowy indeks POLSTR ma zacząć być, co prawda, publikowany w II kw. tego roku, ale w ofercie bankowej pojawi się znacznie później.
Brak konkurencyjnej wojny o lokaty źle wróży naszym oszczędnościom w obliczu oczekiwanego spadku stóp procentowych. Można się spodziewać, że banki będą jeszcze szybciej ciąć i tak już niskie oprocentowanie depozytów.
Niemiecki urząd antymonopolowy wydał w poniedziałek zgodę na zakup przez włoską grupę UniCredit niemal 30 proc. akcji Commerzbanku, właściciela mBanku.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Według najnowszego raportu PayPo „Polak na zakupach z BNPL” aż 52 proc. ankietowanych rezygnuje z zakupów w sklepach internetowych, które nie oferują opcji płatności odroczonych, przy czym 34,9 proc. z nich przyznało, że zdarzyło im się to wielokrotnie.
Stawki WIBOR, jak i kontrakty FRA, lecą na łeb na szyję. Dla kredytobiorców oznacza to niższe raty nawet wcześniej, niż RPP obniży stopy procentowe.
Program dopłat do kredytów z nowym zwrotem. Ale rynek więcej wagi przykłada do wolty prezesa NBP w sprawie stóp procentowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas