Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 26.03.2017 10:30 Publikacja: 26.03.2017 10:30
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Złote Portfele „Parkietu" – nagrody dla zarządzających funduszami inwestycyjnymi osiągającymi najwyższe stopy zwrotu w roku kalendarzowym – mają już 11 lat. To kawał historii polskiego rynku kapitałowego. Ich przyznawanie zbiegło się w czasie z „hossą stulecia", przerażeniem wywołanym upadkiem banku Lehman Brothers, mozolnym odbudowywaniem wiary w giełdę, obawami o rozpad strefy euro, a później również całej Unii Europejskiej, bolesnym rozczarowaniem ostatnich lat, kiedy globalny kapitał omijał nasz rynek szerokim łukiem w związku z demontażem OFE.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W czwartek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się rozdanie nagród, „Byków i Niedźwiedzi” oraz „Złotych Portfeli” przyznawanych przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Emocji nie brakowało, a gala cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Redakcja „Parkietu”, najstarszego dziennika finansowego, przyznaje „Byki i Niedźwiedzie” elicie rynku kapitałowego. Już od ponad trzech dekad wskazujemy liderów godnych naśladowania.
Po raz 31. redakcja Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” przyzna nagrody Byki i Niedźwiedzie elicie rynku kapitałowego. Prezentujemy nominacje „instytucjonalne” do statuetek. 18 marca zaprezentujemy kandydatów do nagrody w kategoriach personalnych. Rozdanie nagród już 20 marca.
W czwartek redakcja najstarszego dziennika finansowego przyzna Byki i Niedźwiedzie elicie rynku kapitałowego. Już od ponad trzech dekad wskazujemy liderów godnych naśladowania.
Trwa odliczanie do wielkiej gali rozdania nagród Byków i Niedźwiedzi, przyznawanych przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet". To już 20 marca. Prezentujemy drugą część nominacji, tym razem w kategoriach personalnych.
Trwa odliczanie do wielkiej gali rozdania nagród Byków i Niedźwiedzi, przyznawanych przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet". To już 20 marca. Dzisiaj prezentacja drugiej części nominacji w kategoriach personalnych. Start o godz. 13.00.
Choć zmiany nie były już tak mocne jak w poprzednich dniach, to indeksy akcji nawet w piątek poruszały się od bandy do bandy. Gorąco jest dalej na amerykańskim rynku długu, natomiast w Polsce znacznie spokojniej, na czym korzystają klienci TFI.
Preferencje klientów TFI pozostają niezmienne, a zmienność z ostatnich tygodni jeszcze pewnie scementuje ich brak skłonności do podjęcia większego ryzyka.
Choć oczywiście nie musi, bo ostatnie dni i tygodnie jasno pokazują, jak nieprzewidywalne mogą być rynki. Dlatego przed decyzją o inwestycji warto wziąć kilka głębszych oddechów i dobrze się zastanowić – radzą eksperci.
Na dzisiejszym posiedzeniu walnego zgromadzenia członków Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami dokonano zmian w składzie Rady IZFiA, związanych z coroczną zmianą składu. Do Rady dołączyli: Paweł Borys, prezes MCI Capital TFI, Tomasz Stadnik, prezes TFI PZU SA oraz Artur Włoch, członek zarządu Alior TFI.
Za nami trzy dni potężnej przeceny na rynkach. Zanim do niej doszło, w rejestrze krótkiej sprzedaży była rekordowa liczba pozycji. Sprawdziliśmy co się zmieniło.
Złoto w zeszłym miesiącu kontynuowało zwyżki i właściwie nie ma konkurencji, jeśli chodzi o tegoroczne stopy zwrotu. Na tle rynku cały czas bardzo dobrze prezentują się polskie akcje, a i obligacje wykonały swoją robotę.
Mount TFI jako pierwsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce uruchamia nową linię biznesową skoncentrowaną na strategiach opartych o aktywa cyfrowe – Mount Digital.
Wczoraj w rejestrze było 20 krótkich pozycji, w tym jedna nowa na Asseco Poland. Dziś są już 22. Doszły PKO BP oraz Lubawa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas