Obecnie grupa ma 14 zakładów, w których znajdują się 24 linie wytwórcze. Ich łączne moce wynoszą w skali roku około 14?mln mkw. kostki.
Celem nadrzędnym są jednak inwestycje dotyczące rozszerzania asortymentu oferowanych wyrobów. – W perspektywie trzech–pięciu lat chcemy zwiększyć udział kostki brukowej premium (bardziej zaawansowanej technologicznie i droższej) w przychodach ogółem do około 50 proc. z obecnych 33?proc. Wprawdzie spowoduje to spadek wolumenu produkowanych wyrobów przemysłowych w poszczególnych zakładach, ale za to rozszerzymy asortyment produktów premium i w konsekwencji będziemy mogli uzyskiwać wyższe marże niż obecnie – mówi Thomas Lehmann, prezes Libetu. Zarząd nie informuje, ile będą kosztować nowe zakłady i inwestycje związane z rozszerzeniem asortymentu.
Po trzech kwartałach grupa wypracowała 211,2 mln zł przychodów i 22,1 mln zł zysku netto. W stosunku do wyników osiągniętych w tym samym okresie 2010 r. (skorygowanych o zdarzenia jednorazowe) wzrosły one odpowiednio o 17,8 proc. i 35,7 proc. – Po trzech kwartałach zrealizowaliśmy tegoroczną prognozę przychodów w 71,1 proc., a zysku netto w 69,1 proc. i oceniamy, że jest ona niezagrożona, gdyż październik i listopad są jednymi z najlepszych miesięcy pod względem sprzedaży w naszej branży – twierdzi Lehmann. Ponadto popyt na kostkę brukową systematycznie rośnie, czego najlepszym dowodem jest to, że od kilku miesięcy grupa w maksymalnym stopniu wykorzystuje posiadane moce.