Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.12.2019 05:06 Publikacja: 03.12.2019 05:06
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Według oficjalnych statystyk liderem, jeśli chodzi o najaktywniejszych pośredników na warszawskim parkiecie, był w ubiegłym miesiącu Morgan Stanley, który zdobył 8,67 proc. udziałów w rynku. Drugi był JP Morgan (8,66 proc.), zaś trzeci DM Banku Handlowego (7,96 proc.).
Ostatnia z tych firm, obok BM PKO BP (siódme miejsce w zestawieniu), to jedyny przedstawiciel krajowej branży maklerskiej w czołowej dziesiątce najaktywniejszych pośredników w listopadzie. Reszta to zdalni członkowie giełdy tacy jak: Goldman Sachs, Merrill Lynch, Credit Suisse Securities Sociedad de Valores, BofA Securities Europe („kontynentalny" oddział Merrill Lynch), UBS Europe oraz Wood & Company. Biorąc pod uwagę, że w listopadzie inwestorzy żyli przede wszystkim zmianami w indeksach MSCI (m.in. dalszy spadek udziału Polski w MSCI EM), jasne jest, przez kogo przeszły największe zlecenia globalnych inwestorów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kiedy kurz dzisiejszej zawieruchy opadnie, Europa, a w niej szczególnie Polska, będzie idealnym miejscem do zajęcia długich pozycji – mówi Marcin Borciuch, makler BM PKO BP.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Przy trudnym w ostatnich dniach dla inwestorów otoczeniu rynkowym akcje brokera utrzymują wartość, a nawet zyskują.
W marcu przybyło prawie 30 tys. rachunków maklerskich. Znów największą zasługę w tym ma XTB. Firma już w przyszłym miesiącu może stać się rynkowym numerem jeden jeśli chodzi o liczbę prowadzonych kont.
Handel akcjami na warszawskiej giełdzie rozkwitł na dobre. Marzec przyniósł rekordowe obroty na głównym rynku. Ponad 60 proc. z nich przeszło przez ręce zagranicznych brokerów.
Mimo, że XTB planuje w tym roku znaczący wzrost wydatków na marketing, to jak przekonuje Omar Arnaout, prezes spółki, nie jest to przeszkodą w wypłacie dywidendy.
Firma XTB odkryła karty. Zarząd spółki rekomenduje, aby dywidenda w tym roku wyniosła 5,45 zł na akcję.
Chociaż od zawieszenia notowań na GPW minęło już kilka dni, to emocje wokół tego wydarzenia i dyskusji na temat technologii nadal nie opadły. Temat ten poruszył były prezes GPW, Marek Dietl, co spotkało się ripostą ze strony Waldemara Markiewicza, prezesa IDM.
Kiedy kurz dzisiejszej zawieruchy opadnie, Europa, a w niej szczególnie Polska, będzie idealnym miejscem do zajęcia długich pozycji – mówi Marcin Borciuch, makler BM PKO BP.
Decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o tymczasowym obniżeniu ceł dla wszystkich krajów poza Chinami doprowadziła Wall Street do euforii. Zwyżki przeniosły się później na giełdy azjatyckie i do Europy.
Odroczenie ceł przez Donalda Trumpa wywołało wczoraj euforię na amerykańskiej giełdzie. Dzisiaj udziela się ona europejskim rynkom, w tym także GPW. WIG20 momentami zyskiwał już prawie 7 proc.
Debiut spółki z branży opakowań spodziewany jest w najbliższych tygodniach.
Prezydent USA Donald Trump zdecydował o podwyższeniu karnego cła na chińskie produkty do 125 proc. Jednocześnie czasowo obniżył wszystkim krajom cła do 10 proc. To stało się impulsem do dużych wzrostów na Wall Street.
Kurz związany z poniedziałkowym, godzinnym, zawieszeniem notowań na GPW powoli opada, ale Komisja Nadzoru Finansowego zamierza przeanalizować całą sytuację.
Przez cła Donalda Trumpa na giełdach, w ostatnim czasie, polała się krew. Inwestorzy zastanawiają się co zrobić z akcjami. Eksperci podpowiadają, jak zachować się w czasie paniki rynkowej i na co zwrócić uwagę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas