Ich udostępnianie klientom ma się rozpocząć po II kw. Powstanie samoobsługowy serwis Wealth Managment, pierwszy tego typu w Polsce. Bank chce nadal zwiększać liczbę aktywnych najzamożniejszych klientów. W 2016 r. zanotował wzrost liczby klientów z segmentu Citigold Private Client o 38 proc. i Citigold o 17 proc.

– Nasz dział bankowości prywatnej rośnie szybciej niż rynek, czyli w tempie dwucyfrowym. I chcemy to utrzymać. I chociaż w 2016 r. wzrost środków objętych zarządzaniem był dość niski, to w tym roku spodziewam się szybszego przyrostu ze względu na ciągle historycznie niskie stopy procentowe przy rosnącej inflacji. To zjawisko może się przełożyć na wzrost atrakcyjności inwestycji, bo depozyty po uwzględnieniu inflacji będą przynosić straty – mówi Wojciech Adamczyk, dyrektor w Citi Handlowym.

W panelu inwestycyjnym klient zobaczy podsumowanie portfela produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych wraz ze wskaźnikami zwrotu i wynikami. Dodatkowo klient zyska dostęp do szczegółowych informacji o produktach z historią transakcji. Przez bankowość elektroniczną klienci będą mogli samodzielnie określić swój profil inwestycyjny, co jest konieczne do inwestowania w banku. Zdalnie będą mogli wyznaczyć cele inwestycyjne, określić tolerancję ryzyka czy horyzont inwestycyjny. Na podstawie odpowiedzi klienta przygotowywany będzie i od ręki dostępny online „Profil inwestycyjny" – do tej pory musiał być wyznaczany we współpracy z opiekunem. Przedstawiany klientowi model portfela określa optymalny rozkład środków na klasy aktywów i odpowiada zdefiniowanemu profilowi ryzyka klienta.

Poprzez bankowość elektroniczną klient będzie mógł zawrzeć umowę ramową dla produktów inwestycyjnych, kupić fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia życiowe o charakterze ochronnym całkowicie online (bez wizyty w oddziale, kontaktu z pracownikiem i bez papieru). MR