Sprawa dotyczy dwóch klauzul określających, jak przeliczać kwotę i raty kredytów w oparciu o CHF. W 2012 r. trafiły one do rejestru klauzul niedozwolonych. Jednak Bank Millennium odpisywał na reklamacje klientów, że wpis nie ma znaczenia w ich sytuacji, tylko dla przyszłych umów.
Urząd podał, że sąd zgodził się z UOKiK, że odpowiedzi Banku Millenium wprowadzały konsumentów w błąd i mogły ich zniechęcać do dochodzenia swoich praw.
W styczniu 2018 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Bank Millennium 20,7 mln zł kary za wprowadzanie konsumentów w błąd. Postępowanie w tej sprawie ruszyło w październiku 2016 r. Do UOKiK wpłynęło wcześniej 78 skarg od klientów banku, którzy powołując się na rejestr klauzul niedozwolonych sprzeciwiali się sposobowi przeliczania kwoty i rat kredytów hipotecznych.
Urzędnicy wskazywali, że takie postanowienie nie powinno prawnie wiązać klientów mających w umowach wspomniane klauzule od chwili zawarcia umów i w sądach mogą się oni powoływać na wyrok SOKiK.
Wyrok SOKiK nie jest prawomocny.