Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.
Wyhamowanie deprecjacji w strefie wsparcia umożliwia zmianę negatywnego nastawienia do spółki. Wyprzedanie poparte pozytywną dywergencją RSI wspierane jest japońską formacją potrójnego dna rzeki. Na korzyść odbicia przemawiają wskaźniki impetu zaś wczorajsze pokonanie zeszłotygodniowego maksimum czarnej świeczki sprawia, że outlook na spółkę jest spekulacyjnie wzrostowy. Stop Loss należałoby umieścić 11.51 USD i do tej wysokości obowiązuje prowzrostowa koncepcja.
Formowanie dna po załamaniu kursu z początku roku i po brytyjskim referendum miało bardzo zbliżony przebieg. W obu przypadkach zbudowano nieco „koślawą" formację odwróconej głowy z ramionami. W lutym zwiastowała ona zmianę średnioterminowej tendencji ze spadkowej na wzrostową, obecnie – podtrzymanie obowiązującej tendencji. Jej modelowy zasięg nie został jeszcze osiągnięty a na kontynuację ruchu w kierunku 50 USD za walor powinno pozwolić także wyjście ponad linię poprowadzoną przez maksima z lipca i listopada ubiegłego roku oraz 200 –sesyjną średnią ruchomą. O sile popytu świadczy także fakt, że bardzo dynamiczne przebicie lipcowych szczytów i wspomnianej średniej zostało jedynie w skromnym stopniu skorygowane: rajd z początku sierpnia został w ramach płaskiej pięciodniowej korekty wymazany zaledwie w 23,6 proc.
9 sierpnia br. jedna z największych na świecie korporacji działających w obszarze produkcji filmowej i szeroko rozumianej rozrywki – The Walt Disney Company – opublikowała wyniki finansowe za III kwartał fiskalny 2016 roku (II kwartał kalendarzowy). Opublikowane wyniki są pozytywne. Zysk na akcję pobił oczekiwania o 0,01$, przychód firmy w III kwartale wzrósł o 9%, jednakże akcje i tak zanotowały spadek. Spowodowane jest to prognozowanymi przychodami w przyszłym kwartale. Według analityków zysk na akcję ma spaść do 1,18 USD, czyli o 0,02$ mniej niż w analogicznym kwartale 2015 roku. Prognozy przekładają się na dużą presję sprzedających. Na wykresie miesięcznym kupujący walczą o utrzymanie kluczowego wsparcia 89,90-93,70. Wszystko wskazuje, że może im się to udać, jednak na początku muszą pokonać linię trendu korekty. Jeżeli ten wyczyn się powiedzie, to ponowne wzrosty w okolicę poziomu 120 są jak najbardziej prawdopodobne.
Cisco Systems (NASDAQ: CSCO) to globalna firma informatyczna, światowy lider w dziedzinie rozwiązań sieciowych. Pomimo iż akcje spółki zanotowały najwyższy poziom od 15 lat, według Reutersa Cisco zamierza zwolnić 20% załogi z segmentu urządzeń sieciowych. W sytuacji, gdy najwięksi odbiorcy firmy wykazują mniejsze zapotrzebowanie na urządzenia tego typu, według zarządu przyszłość Cisco to zmiana akcentu z hardware'u na software. Możliwe cięcie kosztów i zdecydowanie w kształtowaniu strategii spółki może spodobać się inwestorom. Według raportu Morningstar Equity Research kurs spółki przy obecnych poziomach nie jest przewartościowany. Wycena jest znacznie niższa niż pozostałych amerykańskich spółek. Bieżący wskaźnik C/Z to zaledwie 12,8 przy średniej sektora 16,4.