#WykresDnia: Inwestycje głównie cyfrowe

Inwestycje cyfrowe – w oprogramowania, badania i rozwój – pobiły w USA inwestycje fizyczne – w sprzęt i wyposażenie.

Publikacja: 13.08.2020 09:40

#WykresDnia: Inwestycje głównie cyfrowe

Foto: 123rf

Foto: pbs.twimg.com

COVID-19 zmienił cały świat i wprowadził nas wszystkich w nową normalność. Aby funkcjonować w tej nowej normalności, kluczem do sukcesu jest cyfrowa transformacja. Nie jest to już aspiracja, ale rzeczywistość. Cyfryzacja nie jest juz tylko korzystnym działaniem, ale koniecznością - podkreśla portal trak.in. Eksperci branżowi, którzy przewidywali, że firmy mogą stać się w pełni cyfrowe w ciągu najbliższych 10 lat, są teraz pewni, że era cyfrowych pracowników nadejdzie znacznie wcześniej. Firmy, które już mają wdrożoną strategię transformacji cyfrowej, płynnie radzą sobie z zagrożeniami związanymi z pracą zdalną.

Wydatki na chmurę wzrosły w 2020 roku ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na możliwości pracy zdalnej, jednak trend ten utrzyma się w nadchodzących latach. Przedsiębiorstwa na całym świecie zdają sobie sprawę z ograniczeń infrastruktury fizycznej i gorączkowo przenoszą swoje obciążenia do chmury. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Snow Software, 76 proc. ankietowanych organizacji wybrało infrastrukturę chmurową. 55 proc. zwiększyło wykorzystanie narzędzi do współpracy, takich jak Slack, Teams lub Google Chat, a 52 proc. zwiększyło wykorzystanie oprogramowania do wideokonferencji w chmurze, takiego jak Zoom, Cisco WebEx lub GoToMeeting. Ponadto 60 proc. stwierdziło, że nadal będzie zwiększać ogólne wykorzystanie chmury, a 91 proc. zmieni strategię chmury w wyniku obecnego klimatu gospodarczego.

Zgodnie z niedawnym badaniem organizacje nie tylko uznają cyberbezpieczeństwo za jedno ze swoich strategicznych działań jeśli chodzi o transformację cyfrową, ale jest to również ich drugi największy priorytet inwestycyjny. Inwestycje w technologie cyfrowe będą daremne, jeśli firma, jej klienci i aktywa nie będą chronieni.

Pandemia całkowicie wykorzeniła ortodoksyjne przekonania o kontaktach z klientami. W dobie kryzysu sposób, w jaki marka wchodzi w interakcję z klientami, ma natychmiastowy i trwały wpływ na ich zaufanie i lojalność. Dzisiaj, gdy miliony klientów są zmuszane do urlopu i wycofywania się w izolację, głównym miernikiem ich doświadczenia będzie to, czy firmy, które często odwiedzają i są uzależnieni od ich usług, zaspokajają nowe potrzeby z empatią, troską i pilnością. W związku z tym firmy nie mają innego wyboru, jak tylko zainwestować w cyfrowe platformy zaangażowania, które przenoszą obsługę klienta na wyższy poziom. Muszą zapewnić swoim klientom bezproblemową, wygodną i spersonalizowaną obsługę. Aby móc to osiągnąć, muszą przyjąć strategię wielokanałową i dać jej pierwszeństwo przed tradycyjnymi modelami stacjonarnymi.

Od tego momentu firmy muszą opracować strategie, które pozwolą przekształcić ten tak zwany „tymczasowy układ" w długoterminową solidną strategię cyfrową. Wielu gigantów branżowych planuje rozszerzyć „pracę z domu" do maksymalnej liczby pracowników do 2025 r. Organizacje muszą myśleć o tej pandemii jako katalizatorze, który przyspieszy ich już i tak krytyczny dla biznesu proces cyfrowej transformacji. Organizacje, które zmieniły swoje modele biznesowe, aby dostosować się do tej nowej normy i wykorzystują narzędzia cyfrowe, mają większą szansę na odniesienie sukcesu w nadchodzącej dekadzie. ps

Analizy rynkowe
Tydzień na rynkach: Trump straszy, rynki się nie boją
Analizy rynkowe
Inwestorzy na rozdrożu. Kupować drogo czy uciekać?
Analizy rynkowe
Styczniowe gwiazdy. Co je czeka?
Analizy rynkowe
Czy warto postawić na przecenione akcje?
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”
Analizy rynkowe
Diagnostyka ruszyła z ofertą publiczną. Warto kupić akcje?
Analizy rynkowe
Przetasowania w portfelach OFE. Kto zyskał, a kto stracił?