Zobacz także: Urodziny Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet;
Więcej informacji na stronie www.parkiet.com/25lat
Aktualizacja: 28.01.2019 07:00 Publikacja: 28.01.2019 07:00
18 zdjęć
ZobaczOd lewej: Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu”, Marek Dietl, prezes GPW, oraz Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.
Foto: Stefan Mleczak
Zobacz także: Urodziny Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet;
Więcej informacji na stronie www.parkiet.com/25lat
Redaktorzy naczelni „Parkietu” (od lewej): Andrzej Stec, Wojciech Zieliński, Jakub Kurasz, Kazimierz Krupa, Krzysztof Jedlak, Jan Bazyl Lipszyc oraz Adam Cymer.
Foto: Fotorzepa/Stefan Mleczak
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET
Wskazujemy dziś osoby naszym zdaniem najważniejsze w historii rynku kapitałowego
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Dziewięć spółek, które powstały w 1994 r., jest notowanych na warszawskiej giełdzie.
Co działo się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, gdy na rynku pojawiał się „Parkiet"? Postanowiliśmy to przypomnieć. Okazuje się, że na początku 1994 r. notowane były tylko 22 spółki, ale w ciągu roku ich liczba dzięki debiutom się podwoiła. Sprawdźmy, co się dziś z tymi firmami dzieje – ile z nich nadal jest na GPW, a które zostały przejęte lub upadły.
Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” praktycznie od pierwszego numeru stała się ważnym elementem życia rynkowego. Towarzyszyliśmy giełdzie, maklerom, zarządzającym, spółkom i inwestorom zarówno w momentach wzlotów, jak i upadków.
W ciągu ostatnich 25 lat było mnóstwo tematów, które zapełniały kolumny gazety. Przypominamy najważniejsze wydarzenia, którymi emocjonowali się inwestorzy.
Marek Dietl, prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, odwiedził w czwartek 14 lutego naszą redakcję i poprowadził jubileuszowe wydanie gazety. Zobaczcie filmik, który pokazuje kulisy tej wizyty.
„Cła są dźwignią polityczną o niezamierzonych konsekwencjach” – pisze WTO w raporcie z frontu wojny celnej. Ameryka Północna odnotuje spadek eksportu o 12,6 proc., a importu o 9,6 proc. w 2025 roku.
Inflacja bazowa w Polsce nie była niższa od blisko czterech lat – podał w środę NBP. Jednocześnie z nowych danych Eurostatu wynika, że powróciliśmy na unijne podium inflacyjne.
Polska zajmuje niechlubne trzecie miejsce w zestawieniu krajów o największych barierach dla biznesu. Rodzime firmy najbardziej narzekają na koszty pracy. Jak to zmienić?
Ryzyko recesji w USA znacząco wzrosło, głównie z powodu eskalacji napięć handlowych i wprowadzenia nowych ceł – mówi Marcin Dąbrowski, zarządzający White Berg TFI.
Liczba Amerykanów składających nowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych nieznacznie wzrosła w zeszłym tygodniu i może rosnąć, ponieważ firmy próbują radziźć sobie z taryfami prezydenta Donalda Trumpa na import.
Decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o wstrzymaniu ceł wzajemnych to ważny krok w kierunku stabilizacji globalnej gospodarki – napisała na portalu społecznościowym szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Poinformowała też, że UE zdecydowała się zawiesić swoje cła nałożone na towary z USA.
Liczba miejsc pracy poza rolnictwem w marcu wzrosła w Stanach Zjednoczonych o 228 000, w porównaniu do skorygowanego poziomu 117 000 w lutym i jest wyższa od szacunków Dow Jonesa, który przewidywał 140 000.
W specjalnym wydaniu programu Prognoz Parkietu razem z ekspertami na gorącą komentujemy cła wprowadzone przez Donalda Trumpa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas