Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.12.2020 05:10 Publikacja: 04.12.2020 05:10
Foto: Bloomberg
W końcu września rozpoczął się trwający do teraz rajd notowań londyńskiego holdingu finansowego HSBC. Zwyżce cen akcji sprzyjały m.in. dobre wyniki kwartalne, nadzieja na wznowienie wypłaty dywidendy oraz popyt na spółki, które mogą wrócić do normalnej działalności dzięki szczepionce.
Choć przychody HSBC po dziewięciu miesiącach tego roku względem takiego samego okresu ub.r. spadły o 9,5 proc., do 38,7 mld dolarów, a zysk netto skurczył się o 62 proc., do 5,2 mld dolarów, to i tak wynik okazał się lepszy, niż zakładali eksperci. Uwagę inwestorów przykuła obietnica obniżenia rocznych kosztów podstawowych w 2022 r. do 31 mld dolarów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Airbnb. Zyskom sprzyja powrót podróżujących do starych nawyków.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Lucid. Elektryczny samochód z większym zasięgiem w porównaniu z Teslą.
HSBC | Rozwiązywanie rezerw sprzyja kolejnym przejęciom.
Facebook. Analitycy liczą na dwucyfrowy wzrost notowań.
Notowana na NYSE firma jest na fali dzięki dobrej sytuacji na rynku aluminium. Wyniki rosną, co pozwala powrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.
PepsiCo. Producent napojów oraz słonych przekąsek pokazał po III kw. wyniki lepsze od prognozowanych przez ekspertów. Spółka kusi również inwestorów bogatą historią wypłaty dywidend oraz wejściem w biznes ekologicznych przekąsek.
Wydawało się, że po tym jak 90 lat temu wojny handlowe zabiły handel światowy, nikomu nie przyjdzie do głowy, że ich wszczynanie może być dobrą metodą prowadzenia polityki gospodarczej. Najwyraźniej przyszło – mówi ekonomista prof. Witold Orłowski.
W specjalnym wydaniu programu Prognoz Parkietu razem z ekspertami na gorącą komentujemy cła wprowadzone przez Donalda Trumpa.
Ekipa amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa jest jak kościół. Tam jest wiara, że nasza koncepcja jest najsłuszniejsza i ona się sprawdzi. Za chwilę przekonamy się, jak się sprawdzi – mówi Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu.
Dla wielu firm uciekających od zależności od Chin nowym zagłębiem produkcyjnym stał się Wietnam, na import z którego do USA nałożono właśnie 46-proc. cło. Oznacza to pogrom w takich branżach, jak produkcja odzieży, obuwia, zabawek czy nawet mebli.
Można uznać, że Trump był zachęcany przez amerykańską giełdę do wprowadzenia tych ceł – mówi Piotr Kuczyński, analityk DI Xelion, komentując kolejną odsłonę wojny celnej ogłoszoną właśnie przez Donalda Trumpa.
Giełdy azjatyckie odpowiedziały wyprzedażą na ogłoszony przez prezydenta USA Donalda Trumpa mechanizm ceł wzajemnych. Notowania kontraktów terminowych sugerują dużą przecenę na Wall Street.
Efekt bazy pomoże marcowym wynikom produkcji budowlano-montażowej i przemysłowej, rzuci zaś kłody pod nogi sprzedaży detalicznej.
Hiszpańska giełda zwraca uwagę inwestorów. Na jej korzyść obecnie działa choćby to, że banki dużo ważą w indeksie Ibex 35.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas