Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.10.2021 05:17 Publikacja: 06.10.2021 05:17
Foto: Bloomberg
W III kw. PepsiCo wypracowało 20,2 mld dolarów przychodów, co jest wynikiem o 11,6 proc. lepszym niż ten z ubiegłego roku. Analitycy spodziewali się, że wartość ta sięgnie 19,4 mld dolarów. Zysk netto spadł natomiast o 3 proc., do 2,2 mld dolarów. Z kolei w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku firma osiągnęła 54,2 mld dolarów przychodów, o 13,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. Zysk netto urósł o 19,2 proc., do 6,3 mld dolarów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Airbnb. Zyskom sprzyja powrót podróżujących do starych nawyków.
Lucid. Elektryczny samochód z większym zasięgiem w porównaniu z Teslą.
HSBC | Rozwiązywanie rezerw sprzyja kolejnym przejęciom.
Facebook. Analitycy liczą na dwucyfrowy wzrost notowań.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Notowana na NYSE firma jest na fali dzięki dobrej sytuacji na rynku aluminium. Wyniki rosną, co pozwala powrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.
Asana. Stopa zwrotu od początku roku jest imponująca.
Sondaże sugerują, że rządząca Partia Liberalna zostanie zmieciona w jesiennych wyborach, a nowym premierem zostanie przywódca konserwatystów Pierre Poilievre. Choć wskaźniki gospodarcze nie wydają się tragiczne, to jednak Kanadyjczycy narzekają na „kryzys”.
W reakcji na rezygnację premiera Justina Trudeau, rosły akcje kanadyjskich spółek naftowych. Ten sektor ma naprawdę powód, by się cieszyć z nadchodzącej zmiany politycznej.
Indeks filadelfijskiego przemysłu zanotował w styczniu wzrost o 44,3 pkt z -10,9 pkt w grudniu, co było sprzeczne z oczekiwaniami rynku, który przewidywał spadek o 5,0 pkt. W grudniu indeks zanotował spadek o 16,4 punktu.
Gospodarka Chin rozwijała się w czwartym kwartale szybciej, niż oczekiwano. Osiągnięty został też 5-procentowy cel wzrostu gospodarczego na cały 2024 rok.
Spółki od dekad dzielące się z akcjonariuszami zyskiem charakteryzują się mniejszą zmiennością w porównaniu z szerokim rynkiem i lepiej zachowywały się w czasie rynkowych perturbacji.
Ceny konsumpcyjne wzrosły w 2024 r. średniorocznie o 2,2 proc. w porównaniu z 2023 r. Stopa inflacji wyniosła 5,9 proc. w 2023 r., aż do 6,9 proc. w 2022 r. i 3,1 proc. w 2021 r. Wcześniej rzadko przekraczała średnio 2 proc. rocznie.
Niemcy są już drugi rok z rzędu rynkiem, na którym spółki odczuwają największe problemy - wynika z raportu firmy Weil, Gotshal & Manges LLP.
Jakie decyzje podejmie administracja prezydenta elekta-Trumpa? Jak zareagują rynki? Na jakie obszary warto zwrócić uwagę?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas