Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.04.2025 15:06 Publikacja: 07.08.2023 21:00
Foto: Adobestock
4 sierpnia minął termin na składanie wniosków o dotacje do budowy sieci szerokopasmowego internetu z Krajowego Programu Odbudowy (KPO). Centrum Projektów Polska Cyfrowa, które rozdysponowuje w ramach KPO 4,2 mld zł, we wtorek ma przedstawić pierwsze informacje na temat zainteresowania naborem.
Jak pisaliśmy, choć teoretycznie to z konkursem z KPO mógłby być kłopot (Polska nie ma jeszcze zielonego światła z Komisji Europejskiej), to opóźniony jest konkurs na wsparcie z innej puli – tzw. funduszy na rozwój cyfrowy (FERC).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Cyberbezpieczeństwo zdominowało priorytety działów IT polskich przedsiębiorstw – wynika z badań. Cenione są też projekty chmurowe oraz te związane z systemami sztucznej inteligencji. Tyle że wobec tych ostatnich menedżerowie wciąż są wyjątkowo ostrożni.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Rynek liczył na dystrybucję gotówki do akcjonariuszy. Raczej do niej nie dojdzie. Akcje tanieją, choć w wynikach producenta gier widać poprawę, a perspektywy dla biznesu na 2025 r. są dobre.
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Trzy nazwiska dominują w kuluarowych dyskusjach na temat tego, kto będzie następnym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. A zmiana już niedługo.
Rośnie liczba ataków hakerskich na jednostki administracji publicznej. To szansa dla prywatnych firm, takich jak Orange Polska.
Kurs akcji telekomu rośnie przed decyzją akcjonariuszy o dywidendzie i wynikami kwartalnymi. Pomagać może mu też nadzieja na rekompensaty kosztów zmiany dostawców.
Cyberbezpieczeństwo zdominowało priorytety działów IT polskich przedsiębiorstw – wynika z badań. Cenione są też projekty chmurowe oraz te związane z systemami sztucznej inteligencji. Tyle że wobec tych ostatnich menedżerowie wciąż są wyjątkowo ostrożni.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała w wywiadzie dla „Financial Timesa”, że chce „zrównoważonej” umowy ze Stanami Zjednoczonymi. Bez niej w odwecie może uderzyć w amerykańskie koncerny działające w Unii Europejskiej.
Decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o wstrzymaniu ceł wzajemnych to ważny krok w kierunku stabilizacji globalnej gospodarki – napisała na portalu społecznościowym szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Poinformowała też, że UE zdecydowała się zawiesić swoje cła nałożone na towary z USA.
Firmom kosmetycznym coraz trudniej radzić sobie z podwyższaniem poprzeczki unijnych regulacji, które zwiększają koszty produkcji, utrudniając też eksport.
Państwa członkowskie UE otwierają drogę do wprowadzenia pierwszych kontrceł, wynoszących od 10 do 25 procent, w odpowiedzi na cła zarządzone przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Specjalne cła na import z USA mają wejść w życie w przyszłym tygodniu.
Zbliża się nadzwyczajne walne zgromadzenie technologiczno-analitycznej firmy Brand24. Nowy strategiczny inwestor chce wycofać spółkę z giełdy, ale brakuje mu akcji. Czy mniejszościowi akcjonariusze dadzą się przekonać? Mamy stanowisko.
Kończymy pierwszy pakiet środków zaradczych w odpowiedzi na cła USA na stal, przygotujemy kolejne, by chronić nasze interesy - oświadczyła w czwartek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Szefowa Komisji europejskiej powiedziała, że nie jest jeszcze za późno, by rozwiązać problemy poprzez negocjacje.
Technologiczna spółka ma umowę z Rabobankiem. – Ten kontrakt oraz ostatnie projekty z bankami z listy Fortune 500 wydają się potwierdzać zwrotny moment w komercjalizacji naszej platformy - mówi prezes Paweł Wieczyński.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas