Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.04.2025 09:13 Publikacja: 14.03.2023 21:00
Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa
Foto: Wojtek Jargiło
– Musimy budować silne państwo, budując infrastrukturę pozwalającą podłączyć polską gospodarkę do światowej, i cyfrowe społeczeństwo, które będzie w stanie skonsumować te osiągnięcia – powiedział we wtorek Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialny za cyfryzację i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.
– Mam wrażenie, że wbrew temu, co pan powiedział, państwo dąży do zmniejszenia naszej branży – odpowiedział mu Andrzej Abramczuk, prezes Netii (Grupa Cyfrowy Polsat), prowadzący rozmowę z ministrem w formule jeden na jeden na konferencji zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji. Nawiązał do zmian w ustawach – Prawo Komunikacji Elektronicznej – i tzw. lex pilot (od listy programów telewizji publicznej, które mają zdominować piloty gospodarstw domowych). 6 marca w Sejmie odbyło się tzw. wysłuchanie publiczne w sprawie PKE.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rynek liczył na dystrybucję gotówki do akcjonariuszy. Raczej do niej nie dojdzie. Akcje tanieją, choć w wynikach producenta gier widać poprawę, a perspektywy dla biznesu na 2025 r. są dobre.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Trzy nazwiska dominują w kuluarowych dyskusjach na temat tego, kto będzie następnym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. A zmiana już niedługo.
Rośnie liczba ataków hakerskich na jednostki administracji publicznej. To szansa dla prywatnych firm, takich jak Orange Polska.
Kurs akcji telekomu rośnie przed decyzją akcjonariuszy o dywidendzie i wynikami kwartalnymi. Pomagać może mu też nadzieja na rekompensaty kosztów zmiany dostawców.
DataWalk otrzymało propozycję od inwestora z rynku francuskiego. Oferta zakłada objęcie akcji polskiej spółki po cenie 77,76 zł. Rynek pozytywnie zareagował na te wieści.
Akcje firm telekomunikacyjnych to relatywnie bezpieczna lokata w niepewnych czasach. Nie wszystkie można jednak nazwać „bezpieczną przystanią". Przykład Węgier pokazuje, że miano to można szybko stracić. Gdzie analitycy widzą nadal okazje?
Spadkiem notowań akcji zareagowali inwestorzy w pierwszej chwili na wyniki grupy Cyfrowy Polsat za ostatni kwartał 2024 r. Dlaczego i co powoduje, że spadki wyhamowały?
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła liczba przeniesionych numerów w Polsce. Zwycięzca jest znowu jeden.
Dziś, drugiego dnia licytacji, zakończyła się aukcja częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz – wynika z nieoficjalnych informacji „Parkietu”.
Największy telekom w kraju przekonuje że w 2028 r. rynek telekomunikacyjny będzie fantastyczny. Chce zwiększyć zasięg kluczowych usług światłowodowych o 30 proc. Inwestorom obiecuje, że dywidenda nie spadnie.
Fixmap ogłosi wkrótce przymusowy wykup akcji Internet Union. Wiemy kiedy nastąpi, co planuje nowy właściciel i co z pieniędzmi zrobi założyciel.
Wiosna przyniesie właściwą licytację częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz dla usług 5G w Polsce. To dobry moment, by pokazać, jaki jest zasięg terytorialny sieci nowej generacji.
Założyciel i prezes Internet Union zdecydował się sprzedać biznes. Inwestor - Grupa Fixmap - płaci za akcję dużo więcej niż wynosi kurs na giełdzie. Chce mieć 100 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas