Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.04.2025 09:34 Publikacja: 11.12.2022 21:00
Foto: materiały prasowe
16 grudnia na ekrany kin wejdzie film, na który fani gatunku science fiction i Jamesa Camerona czekali prawie 13 lat. Pierwsza część – „Avatar” – zarobiła rekordowo dużo, bo prawie 3 mld USD. Oczekiwania wobec części drugiej: „Avatar: Istota wody” za granicą zdają się być nie mniejsze, choć format 3D, na który stawiają twórcy tej produkcji od początku, w ostatnich latach rozczarował widzów.
Joanna Kotłowska, szefowa Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina, jest zdania, że w Polsce na otwarciu drugą część „Avatara” może zobaczyć ponad 300 tys. widzów. – Poziom otwarcia pierwszej części „Avatara”, a nawet wyższy, jest jak najbardziej osiągalny – mówi Kotłowska.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Cyberbezpieczeństwo zdominowało priorytety działów IT polskich przedsiębiorstw – wynika z badań. Cenione są też projekty chmurowe oraz te związane z systemami sztucznej inteligencji. Tyle że wobec tych ostatnich menedżerowie wciąż są wyjątkowo ostrożni.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Rynek liczył na dystrybucję gotówki do akcjonariuszy. Raczej do niej nie dojdzie. Akcje tanieją, choć w wynikach producenta gier widać poprawę, a perspektywy dla biznesu na 2025 r. są dobre.
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Trzy nazwiska dominują w kuluarowych dyskusjach na temat tego, kto będzie następnym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. A zmiana już niedługo.
Rośnie liczba ataków hakerskich na jednostki administracji publicznej. To szansa dla prywatnych firm, takich jak Orange Polska.
Kurs akcji telekomu rośnie przed decyzją akcjonariuszy o dywidendzie i wynikami kwartalnymi. Pomagać może mu też nadzieja na rekompensaty kosztów zmiany dostawców.
Mimo widocznej w 2024 r. fali podwyżek cen za dostęp do platform streamingowych korzystanie z nich wzrosło. Dlaczego?
Krakowskie studio zawarło umowę dotyczącą produkcji gry na platformę Netflix, pod nazwą kodową „Projekt N”.
Krakowskie studio zawarło umowę dotyczącą produkcji gry na platformę Netflix pod nazwą kodową „Projekt N”.
Już ponad jedna trzecia tantiem twórców pochodzi z kanałów cyfrowych. Dla twórców to wcale nie jest lepiej – na tantiemach cyfrowych zyskują głównie największe gwiazdy.
Tradycyjna płatna telewizja będzie tracić rynek, ale wolniej, niż się spodziewano, a serwisy streamingowe coraz częściej łączyć siły – przewiduje analityk doradczej firmy.
II kwartał przyniósł ważne decyzje jednego z trzech głównych graczy na rynku platform streamingowych. Właściciel platformy Max.com zdecydował, że kanały telewizyjne to nie przyszłość. Czy faktycznie się pozbędzie TVN-u?
O 28 proc., do 2,3 mld zł, wzrosła w 2023 r. wartość internetowych serwisów z wideo na żądanie (VoD) – szacuje firma analityczna PMR. Jej eksperci uważają, że to nie koniec wzrostu.
Wraz z odbudową widowni kin oraz rozkręcającą się rywalizacją telewizji i platform streamingowych o względy polskich rodzin pęcznieją przychody i zyski dystrybutorów filmów. Kto zarabia najlepiej?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas