Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 15.10.2020 05:07 Publikacja: 15.10.2020 05:07
Foto: Bloomberg
W skali globalnej SN jest od lat wśród pięciu największych dostawców infrastruktury, ale jego udział w europejskim rynku jest niewielki, a w Polsce – żaden. Zdaniem ekspertów jest tak z dwóch powodów: pozycji, którą wypracował chiński koncern Huawei, oferując wspólną platformę dla wszystkich sieci mobilnych (2G, 3G, 4G), oraz krótszej palety rozwiązań Samsunga (brakować miało mu 2G).Teraz, gdy Huawei jest na cenzurowanym, a w trakcie przygotowań są przepisy pozwalające wykluczyć z rynku dostawcę uznanego za wysoce ryzykownego, może to się zmienić. Urządzenia koreańskiego producenta znalazły się wśród testowanych przez Orange Polska i T-Mobile Polska (udziałowcy Networks). Pochwalił się tym Maciej Zengel, członek zarządu ds. technicznych Networks, w mediach społecznościowych. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, zapewnia, że telekomy testują urządzenia wszystkich dużych dostawców. – W przypadku Samsunga chodzi o urządzenia 4G. Testy potrwają jeszcze kilka tygodni – podaje Jabczyński. Pytany, czy to przygotowania do przetargu, nie komentuje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„The Alters” trafi na rynek 13 czerwca 2025 r. Podano też informacje o „Moonlighterze 2”. Czy dobre wieści przełamią ostatnią złą passę spółki?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Spadkiem notowań akcji zareagowali inwestorzy w pierwszej chwili na wyniki grupy Cyfrowy Polsat za ostatni kwartał 2024 r. Dlaczego i co powoduje, że spadki wyhamowały?
Zbliża się nadzwyczajne walne zgromadzenie technologiczno-analitycznej firmy Brand24. Nowy strategiczny inwestor chce wycofać spółkę z giełdy, ale brakuje mu akcji. Czy mniejszościowi akcjonariusze dadzą się przekonać? Mamy stanowisko.
Inwestorzy rzucili się do zakupów akcji producenta detektorów i materiałów półprzewodnikowych w odpowiedzi na informację o zawarciu umowy na dostawy chłodzonych matryc podczerwieni o szacunkowej wartości prawie 200 mln zł.
To, co widzimy, nastraja nas optymistycznie. Pokryzysowy rynek pracy wciąż nam sprzyja, a sytuacja dotycząca sprzedaży wraca do normy – mówi Marcin Skotniczny, prezes Software Mansion.
Najwyżej od dwunastu miesięcy wyceniane są na warszawskiej giełdzie akcje Cyfrowego Polsatu, grupy kontrolowanej przez fundację TiVi Foundation założoną przez Zygmunta Solorza. Analitycy widzą kilka wyjaśnień.
„The Alters” trafi na rynek 13 czerwca 2025 r. Podano też informacje o „Moonlighterze 2”. Czy dobre wieści przełamią ostatnią złą passę spółki?
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Producent gier pozytywnie zaskoczył wynikami za 2024 r. Pretekstem do realizacji zysków stała się jednak informacja o terminie premiery czwartej części „Wiedźmina”. Odbędzie się po 2026 r.
Zarząd zarekomenduje wypłatę ponad 100 mln zł dla akcjonariuszy. To oznacza stopę dywidendy przekraczającą 17 proc. Biznes studia, po kilku trudnych latach, wychodzi na prostą.
Postępująca transformacja cyfrowa oraz inwestycje z unijnych funduszy będą napędzać w tym roku popyt na sprzęt IT i elektronikę.
Zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Ma to przygotować informatyczną spółkę do planowanej konsolidacji grupy oraz debiutu na zagranicznej giełdzie. Są też inne opcje.
Sprzedaż Nvidii wzrosła aż o 78 procent, przychód i zysk na akcję okazały się lepsze od prognoz, a prognozy przedstawione przez spółkę dosyć optymistyczne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas