Polsat i Discovery zrezygnowały z JV?

Co dalej z platformą OTT nadawców.

Publikacja: 23.07.2021 05:00

Polsat i Discovery zrezygnowały z JV?

Foto: Adobestock

Od czasu gdy Komisja Europejska zgodziła się, aby to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajmował się internetowym joint venture Telewizji Polsat i Discovery Communications Europe – w sprawie zapadła cisza.

– Nie mamy nic do przekazania – mówi także i teraz Katarzyna Issat odpowiedzialna za komunikację z mediami w Grupie TVN/Discovery.

W analogiczny sposób odpowiada na pytanie, czy firmy zrezygnowały z projektu, Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Grupie Cyfrowy Polsat.

Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK, informuje natomiast w odpowiedzi na nasze pytania, że sprawa nie została zgłoszona urzędowi.

Ruch należy teraz właśnie do przedsiębiorstw – tłumaczą prawnicy. – Gdy Komisja Europejska uwzględnia wniosek krajowego organu ochrony konkurencji i przekazuje mu sprawę do rozpoznania – piłeczka jest po stronie przedsiębiorcy, który powinien złożyć w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na koncentrację. Wynika to zarówno z przepisów, jak i związanych z nimi technikaliów – mówi mec. Bernadeta Kasztelan-Świetlik, b. wiceprezes UOKiK, obecnie związana z kancelarią Gessel. – Zdarza się jednak i tak, że przedsiębiorcy w międzyczasie zmieniają plany biznesowe i rezygnują z transakcji – dodaje.

Także zdaniem Michała Będkowskiego-Kozioła z kancelarii Kochański&Partners, ruch jest teraz po stronie nadawców.

Cyfrowy Polsat poinformował o umowie z Discovery w październiku 2019 r. Firmy miały utworzyć platformę internetową (OTT) łączącą kanały linearne, ich własne produkcje i produkcje zakupione. Miała ona stopniowo wchodzić na kolejne rynki zagraniczne. Każdy z nadawców chciał objąć 50 proc. w spółce celowej. Początkowy poziom finansowania projektu ustalono na 30 mln zł.

Firmy zgłosiły transakcję Komisji Europejskiej w lipcu 2020 r. UOKiK zwrócił się jednak do KE o przekazanie mu tej sprawy. Argumentował, że transakcja może w istotny sposób wpływać na kilka rynków. ziu

Technologie
Analityk: Asbis nie zrealizuje prognozy. Ale akcje i tak warto kupować
Materiał Promocyjny
Pieniądze od banku za wyrobienie karty kredytowej
Technologie
G-Devs już na giełdzie
Technologie
CD Projekt chce zarobić cztery miliardy. Kiedy nowy "Wiedźmin"?
Technologie
Aukcja 700 MHz: ceny mogą spaść
Materiał Promocyjny
Sieć T-Mobile Polska nagrodzona przez użytkowników w prestiżowym rankingu
Technologie
Giganci nie oszczędzają w walce o prymat na rynku sztucznej inteligencji
Technologie
A. Pruska, J. J. Filipiak i M. Pruski zrezygnowali z członkostwa w zarządzie Comarchu