Perspektywy spadku popytu w efekcie nasilania epidemii w połączeniu ze wzrostem wydobycia mogą być ciężarem dla notowania czarnego złota.
S&P 500
Jesteśmy na popand- micznych szczytach, a obawy związane z drugą falą epidemii i jej negatywnym przełożeniem na gospodarkę mogą być w tym momencie nieco niedoceniane.
Marcin Sulewski
Santander Bank Polska
USD/RUB
Kurs przebił opór na około 72, mimo deprecjacji dolara i ceny ropy utrzymującej się na lokalnych maksimach. Może to świadczyć o negatywnym nastawieniu do rosyjskiej waluty przez perspektywy dalszych cięć stóp procentowych i planowanych na wrzesień manewrów wojskowych.
cukier
Od początku czerwca cena cukru była stabilna w dość wąskim przedziale, a na koniec lipca nastąpiło wybicie górą. Liczę na kontynuację wzrostu.
Cel: 14 centów za funt.
DAX
Jak na razie korekta w tren- dzie wzrostowym jest mnie- sza niż ta z połowy czerwca i zakładam, że w sierpniu DAX wzrośnie. Pomóc może uchwalenie europejskiego programu pomocowego. Stop loss: 11930. Cel: 13199.
Marek Rogalski
DM BOŚ
USD/RUB
Rubel nie skorzystał w lipcu z hossy na ropie naftowej i słabości dolara. Może to zapowiadać wyraźniejszą falę jego osłabienia.
miedź
W sierpniu coraz częściej będzie się mówić o nawrocie pandemii i potencjalnych restrykcjach, co może podkopać oczekiwania co do ożywienia gospodarki. Ceny miedzi będą na to wrażliwe. Cel: 2,53 USD.
Nasdaq
Uwagę przykuwa mocna dywergencja na dziennych wskaźnikach, co może być zapowiedzią korekty. Od lipcowych szczytów może ona wynieść minimum 10 proc. Cel: 9800 pkt.
Sobiesław Kozłowski
Noble Securities
EUR/USD
Po złamaniu blisko dwuletniego trendu spadkowego notowania EUR dynamicznie się umocniły. W efekcie wskaźniki analizy technicznej wskazują silne wykupienie. Na podaż wskazują oscylator stochastyczny na poziomie 94,6 pkt, RSI(14) na 73,3 pkt i spadająca gwiazda. SL: 1,2052.
TTF 1M
Wzrost notowań ropy Brent z kilkumiesięcznym opóźnieniem wspiera notowania gazu w Europie. Uformowanie solidnego dna sprzyja dynamicznemu odbiciu, które uwiarygodnia również zachowanie uprawnień do emisji CO2.
Stop loss: 4,34 euro/MWh.
DJIA
Pandemia w USA negatywnie wpływa na aktywność przemysłową oraz wyniki spółek przemysłowych. W układzie miesięcznym sygnał sprzedaży na oscylatorze stochastycznym oraz świeca zbliżona do spadającej gwiazdy.
Stop loss: 27601 pkt.
Bartosz Sawicki
TMS Brokers
EUR/HUF
W lipcu forint przewodził stawce walut gospodarek wschodzących. Zyskał ponad 3 proc. do EUR i 8 do USD. EUR/HUF zrealizował modelowy zasięg spadków (podwójny szczyt) i zbliżył się do minimów z pierwszej części czerwca. Okolice 343 stanowią bardzo istotną barierę.
cukier
Słaby dolar i potężne odbicie kursu ropy to czynniki, które w ostatnich tygodniach windowały ceny cukru. Obie tendencje powinny ulec załamaniu, co skutkować może głęboką korektą cen surowca.
MSCI EM
Indeks rynków wschodzących z rodziny MSCI ponownie zawrócił przy 200-sesyjnej średniej kroczącej i przełamał 55-sesyjną średnią. Otwiera to drogę do odreagowania niemal 50-proc. zwyżki zanotowanej od marcowego dna.
Andrzej Kiedrowicz
analityk
GBP/USD
Negocjacje handlowe między UE i Wielką Brytanią toczą się bez żadnych oznak zbliżającego się przełomu, a brytyjska gospodarka nadal funkcjonuje znacznie poniżej pełnej zdolności produkcyjnej. Do tego istnieje ryzyko wprowadzenia przez Bank Anglii ujemnych stóp procentowych.
srebro
Cena srebra powinna dalej rosnąć w środowisku krótkoterminowych stóp procentowych bliskich zera i rosnącej inflacji w rozwiniętych gospodarkach. Widoczne są również oznaki ożywienia popytu przemysłowego na srebro w wyniku odmrażania światowych gospodarek.
Nikkei225
Japoński indeks może się znaleźć pod presją, po tym jak gubernator Tokio ostrzegł, że stolica Japonii może ogłosić stan wyjątkowy, jeśli sytuacja związana z koronawirusem ulegnie dalszemu pogorszeniu. Wzrostowi indeksu nie sprzyja umacniający się jen.