Zakres rozmowy:
Największe wyzwania przed inwestorami i startupami
Rynek unicornów na świecie
Co jest ważne przebierając oferty startupów?
Aktualizacja: 25.01.2025 10:50 Publikacja: 28.08.2022 17:44
Foto: parkiet.com
Zakres rozmowy:
Największe wyzwania przed inwestorami i startupami
Rynek unicornów na świecie
Co jest ważne przebierając oferty startupów?
Jak dobrze zaprezentować startup przed inwestorem?
Co jest ważne dla inwestorów szukających przyszłych unicornów?
Rola kobiet na rynku startupów i w biznesie
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Już we wtorek 28 stycznia od godz. 12.00, na stronach parkiet.com i rp.pl, specjalny program na żywo: Taki będzie 2025 r. Prognozy „Parkietu”. Z ekspertami poszukamy odpowiedzi na najważniejsze polityczne, gospodarcze, rynkowe i finansowe pytania.
Co - po słabszym pod względem sprzedaży mieszkań 2024 r. - przyniesie kolejny rok? Kto kupuje mieszkania? Czy rośnie presja na obniżanie cen? Czy rozbudowa oferty nie była za agresywna? A może to rok okazji inwestycyjnych dla deweloperów? Nie tylko o tym porozmawiamy ze Zbigniewem Juroszkiem, prezesem Atalu.
WIG20 od początku roku zyskał już na wartości 7 proc. Z kolei S&P 500 urósł około 3 proc., a DAX ponad 6,5 proc. Wyniki te mogą napawać optymizmem. Ale czy słusznie? Zastanowimy się nad tym w środowym programie Prosto z Parkietu. Start rozmowy o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Daniel Kostecki, analityk firmy CMC Markets. Naszego gościa zapytamy także o:
Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych w Domu Inwestycyjnym Xelion, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
Mirbud konsekwentnie realizuje strategię wejścia na rynek infrastruktury kolejowej. Tuż przed świętami przejął kielecki Transkol. Portfel zamówień spuchł do aż 8 mld zł – głównie dzięki zleceniom drogowym.
Filip Granek, współzałożyciel i prezes spółki XTPL, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
Zachęty dla inwestorów oraz współpraca BGK, funduszy VC i banków przy finansowaniu młodych firm – tak rząd chce rozkręcić rodzimy rynek start-upów. Pomysły budzą jednak kontrowersje.
Co trzeci dolar inwestowany przez fundusze venture capital trafia dziś na świecie do firm rozwijających projekty SI. Technologia ta stała się motorem napędowym finansowania innowacji. W Polsce rynek rozrusza szeroki strumień unijnych pieniędzy.
Strumień z pieniędzmi dla innowacyjnych spółek kompletnie wysechł. Luka w programach finansujących ich rozwój sprawiła, że deficyt transakcji venture capital nad Wisłą jest ogromny. Wstępne dane za kwiecień pokazują, iż II kwartał br. nie odwróci trendu.
Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów”. Idee mogą się zamienić w realny biznes.
Eksperci twierdzą, że Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki rozkręcą polski rynek start-upów. Ale duży impuls ma przyjść też z branży sztucznej inteligencji.
Wkrótce skończy się dziura inwestycyjna i start-upy nad Wisłą będą wreszcie mogły złapać oddech. Rusza bowiem druga edycja programów PFR Ventures. Do wzięcia będzie 3,1 mld zł.
Już aż jedna trzecia młodych, innowacyjnych firm w naszym kraju rozwija biznes w oparciu o AI.
Produkty i rozwiązania start-upów pomogą odbudować Ukrainę – sądzą ich przedstawiciele.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas