Zarząd Triggo S.A. z siedzibą w Łomiankach ("Spółka” lub "Emitent”) informuje, że 22 czerwca 2022 r. Spółka otrzymała od akcjonariuszy wnioski o udzielenie informacji dotyczących Spółki, zgłoszone poza walnym zgromadzeniem.
Spółka udzieliła akcjonariuszom odpowiedzi 22 czerwca 2022 r. zgodnie z art. 428 § 6 kodeksu spółek handlowych.
Poniżej Spółka przytacza treść pytań zadanych przez akcjonariuszy i odpowiedzi udzielonych przez Spółkę.
Spółka nie przytacza dosłownie pytań akcjonariuszy z uwagi na ich nieustrukturyzowany charakter.
Przytaczając za akcjonariuszami, niektóre z pytań odnosiły się do sytuacji finansowej, w tym zadłużenia Spółki i jej zdolności do regulowania wymagalnych zobowiązań pieniężnych.
Odpowied¼ Emitenta brzmiała następująco:
Spółka znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, która może zostać zakwalifikowana jako co najmniej zagrożenie niewypłacalnością. Jako że aktualny prezes zarządu objął stanowisko zarządcze w Spółce dopiero 13 czerwca 2022 r., Wojciech Apel jest w trakcie skrupulatnego przeglądu stanu biznesowego, operacyjnego, majątkowego i finansowego Emitenta.
Zarząd dokłada najwyższej staranności w zdiagnozowaniu aktualnej sytuacji finansowej Spółki. W szczególności – w związku z planowanym uchwaleniem podwyższenia kapitału zakładowego – Wojciech Apel zadeklarował dołożenie wszelkich starań zmierzających do pozyskania inwestorów skłonnych dokapitalizować Emitenta kwotą o wysokości około 3.500.000 zł.
W przypadku niepowodzenia planowanej emisji i jej nieobjęcia na poziomie umożliwiającym dalsze prowadzenie działalności przez Spółkę, prezes zarządu rozważy zasadność złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego Emitenta.
Kolejne z pytań dotyczyły zaawansowania prac nad pojazdem "Triggo”, w tym w zakresie homologacji.
Odpowied¼ Emitenta została udzielona jak poniżej:
Ze względu na przekroczenie limitu wagi pojazdu w obecnej wersji, uzyskanie homologacji w kategorii L7 (pojazd czterokołowy) nie jest – ze względów regulacyjnych - możliwe. W ostatnich miesiącach 2021 r. Spółka pracowała nad obniżeniem masy pojazdu. Niemniej jednak, w lutym 2022 r. zarząd uznał, że dalsze zmiany w konstrukcji pojazdu skutkowałyby koniecznością zastosowania znacznie droższych technologii, co spowodowałoby ekonomiczną nieopłacalność projektu. W związku z powyższym Emitent podjął decyzję o modyfikacji obecnego pojazdu i zaadaptowaniu go do wersji trójkołowej, co pozwoli uzyskać homologację w kategorii L5 (pojazd trójkołowy). Odnośna zmiana polega na wymianie tylnego zawieszenia pojazdu, wyposażonego obecnie w dwa koła, na wariant jednokołowy. Taka zmiana wymaga minimalnego nakładu pracy czasu i kosztów. Obecnie projekt zmodyfikowanego zawieszenia jest gotowy. Ponadto, zbierane są oferty na wykonanie komponentów i oczekiwane są dostawy zamówionych podzespołów. Spółka przewiduje, że budowa i uruchomienie pojazdu w wersji trzykołowej zajmie do dwóch miesięcy. Jeżeli testy wypadną pomyślnie, to będzie można przystąpić do procesu homologacji. W myśl złożonych ofert proces homologacji powinien potrwać od trzech do pięciu miesięcy i objąć badanie prototypu i przygotowanie dokumentacji z badań. Odnośny okres powinien zostać wydłużony o dodatkowy termin od jednego do dwóch miesięcy na uzyskanie dokumentów potwierdzających nadanie homologacji. Oznacza to, że uzyskanie homologacji w kategorii L5 w 2022 r. jest mało prawdopodobne, choć ciągle możliwe (przy założeniu, że Emitent pozyska odpowiednie finansowanie). Powrót do kategorii L7 ciągle jest wariantem realnym i biznesowo uzasadnionym, jednak wymaga budowy nowego prototypu zoptymalizowanego pod kątem masy (tj. redukcji wagi pojazdu).

Podstawa prawna:
§ 4 ust. 2 pkt 12) Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu
Data Imię i Nazwisko Stanowisko Podpis
2022-06-23 11:34:40Wojciech ApelPrezes Zarządu