Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.11.2015 07:38 Publikacja: 17.11.2015 07:38
Foto: PARKIET
Zespoły uczniów przystąpiły do wirtualnych zmagań z kwotą 20 000 zł, którą mogą inwestować w akcje spółek z indeksów WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty terminowe na akcje. Sprawdziliśmy ranking po tygodniu zmagań (stan na poniedziałek, godzina 12.00) i okazuje się, że ekip zyskujących jest znacznie mniej niż tracących, ale najwięcej jest zespołów, które wciąż nie zawarły ani jednej transakcji.
Na 5967 drużyn 276 odnotowało zysk o średniej wielkości 0,7 proc. Najlepszą trójkę tworzyły w poniedziałkowe południe ekipy: „WejherTech 38" z Technikum nr 3 z miejscowości Zbychowo (8,2 proc.), „Hash Skład" z VI LO im. J. Lelewela w Turku (7,6 proc.) oraz „Dokręcane śruby" z I LO w Michałowie (6,9 proc.).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
Ubiegły rok przyniósł rekordowe obroty akcjami na warszawskiej giełdzie. Ten rok pod tym względem może być jeszcze lepszy. Polskie domy maklerskie korzystają z tego faktu jedynie połowicznie. Branża musi więc stawiać na dywersyfikację.
Mimo bardzo udanego pod względem stóp zwrotu I kwartału inwestorzy handlujący na krajowym rynku nie mogą narzekać na brak atrakcyjnie wycenianych spółek. W których analitycy widzą potencjał?
Warszawa błysnęła siłą podczas czwartkowych notowań. WIG20 zyskał prawie 1,1 proc., podczas gdy w Europie przeważały spadki.
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
PwC utrzymało pozycję lidera, ale audytorzy średniej wielkości systematycznie rosną w siłę. Grant Thornton awansował na drugie miejsce. Na podium znalazły się też EY oraz KPMG – z taką samą liczbą punktów. Błyszczą również BDO, Forvis Mazars i PKF.
To już XXIV edycja corocznego rankingu audytorów „Rzeczpospolitej”. Miejsca na podium się nie zmieniły. Pałeczkę lidera nadal dzierży PwC.
Łączne przychody firm audytorskich w 2024 r. urosły o ponad 6 proc. To mniej niż w latach poprzednich, ale za to odbił sam segment audytu. Najwyższymi przychodami może się pochwalić PwC. Tuż za nim jest EY. Ponad 1 mld zł przychodów mają też Deloitte i KPMG.
Zatrzymany został gwałtowny spadek liczby biegłych rewidentów. Cieszy nas, że są młodzi ludzie, którzy chcą wiązać przyszłość z naszą profesją – mówi Kamil Jesionowski, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas