Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.01.2016 10:10 Publikacja: 18.01.2016 07:33
Foto: Archiwum
SIGG to największy program edukacyjny wprowadzający w tajniki rynku kapitałowego. Czy inicjatywa ma sens? Czy uda się wychować nowe pokolenie inwestorów?
SIGG to niezwykle pożyteczna inicjatywa. Upowszechnianie szeroko pojmowanej wiedzy finansowej ma sens. Im więcej takich projektów jak SIGG, tym lepiej. Chciałbym jednak przestrzec: nie liczmy na cuda. Nie ma szans na to, aby w najbliższym czasie istotnie zwiększyła się rola drobnych graczy w obrotach giełdowych. Wręcz przeciwnie, dotychczasowy trend ich „ucieczki" będzie nabierać na sile.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
W świecie inwestycyjnym lepiej za wcześnie niż za późno reagować na ryzyka. Japonia to dobry przykład, my w zeszłym roku mieliśmy Japonię w portfelach i z początkiem roku rekomendowaliśmy klientom sprzedanie inwestycji – mówi Krzysztof Prasał, prezes DI Xelion.
Na giełdach nie ma wielkiej przeceny, ale widać lekki pesymizm – tak komentował wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego Piotr Kuczyński, analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. Rośnie ryzyko, że do gospodarki będą przenikały postulaty skrajnej prawicy.
Inflacja w Stanach Zjednoczonych w końcu zacznie pozytywnie zaskakiwać, a na rynkach dojdzie do przełomu – mówi Kamil Cisowski, dyrektor zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego w Domu Inwestycyjnym Xelion.
Odcięcie od detalicznych sieci sprzedaży w bankach sprawia, że pozycja mniejszych towarzystw funduszy staje się coraz trudniejsza. Koszty rosną, dlatego powraca dyskusja na temat konsolidacji na rynku TFI.
Ruszyła rejestracja do jubileuszowej, 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez GPW oraz Fundację GPW. Udział w niej mogą wziąć zespoły uczniów pod opieką nauczyciela (od dwóch do czterech osób) szkół ponadpodstawowych oraz siódmej i ósmej klasy szkół podstawowych. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 października.
Uczniowie szkół ponadpodstawowych i starszych klas podstawowych już po raz 20-ty poznają tajniki rynku kapitałowego i giełdy. „Parkiet” i „Rzeczpospolita” są patronami medialnym akcji.
Branży nie grożą umorzenia takie jak w marcu. Aktywów będzie przybywać – liczy prezes Quercusa. Niebawem finał rozmów w sprawie przejęcia DI Xelion.
Towarzystwo ujawniło, że w lutym złożyło ofertę zakupu 100 proc. udziałów Domu Inwestycyjnego Xelion
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas