Pięciu ekspertów wskazało po jednej spółce z zagranicznej giełdy, która ich zdaniem warta jest uwagi. Każdy podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami:
Ciekawa okazja inwestycyjna rysuje się na wykresie spółki Intel. Na rynku, na którym od dłuższego czasu mamy do czynienia z permanentną hossą, okazji do sprzedaży jest jak na lekarstwo, dlatego też każdy potencjalny setup do grania na krótko jest wart uwagi. Na wykresie tygodniowym Intela doszło do wyrysowania formacji głowy z ramionami RGR. Formacja jest już „aktywna" ze względu na to, że na początku marca doszło do przełamania linii szyi, co technicznie aktywuje nam sygnał sprzedaży. Obecnie zatrzymaliśmy się na kluczowym wsparciu wynikającym z październikowych minimów i 38,2-proc. zniesienia Fibonacciego ostatniej kilkuletniej fali wzrostowej. Z racji tego, że poziom ten ma potencjał do powstrzymania wyprzedaży, rozsądne byłoby ustawienie się poniżej ostatnich minimów ze zleceniem sell stop, które aktywowane byłoby dopiero w momencie, kiedy cena zdołałaby ostatnie minima pogłębić. Dobrym miejscem na zlecenie stop loss jest rejon powyżej maksimów świecy przebijającej linię szyi. Powrót do tamtych poziomów będzie jednoznaczny z kapitulacją podaży i w takim układzie przetrzymywanie pozycji krótkich straci sens.
Wciąż trwa wyczekiwanie na korektę na Deutsche Boerse i patrząc na zachowanie się poszczególnych spółek tworzących Xetrę można odnieść wrażenie, że popyt coraz wyraźniej się wyczerpuje. Dzięki temu będzie można ustawić się z kupnem na niskich poziomach cenowych w nadziei, że ceny akcji zaczną kierować się na południe. Z długoterminowego punktu widzenia wciąż ciekawie wygląda Volkswagen, a skoro na wykresie tygodniowym pojawiły się podażowe świeczki, to można sądzić, że zaczyna się test trwającej od kilku miesięcy wzrostowej fali. Poziomem wsparcia stanowiącym jednocześnie magnes dla kursu są okolice 210-212 euro i cofnięcie się cen do tego obszaru pozwoliłoby zając długą pozycję. Stop loss należy wówczas ustawić na poziomie 199 euro.
Cena akcji znajduje się w trendzie wzrostowym – w ostatnim czasie miała miejsce korekta spadkowa. Obecnie kurs stara się zakręcić w górę – kończąc tym samym korektę spadkową. Wsparciem jest lokalne dno 15,03 euro, znajdujące nieco ponad linią trendu wzrostowego 14,70 euro. Najbliższe opory położone są na: 16,64 i 17,71 euro. Przebicie tego ostatniego otworzyłoby drogę wyżej do ok. 19.5 euro. Cena porusza się powyżej średniej ruchomej 13 sesyjnej – sygnał kupna. Sygnał kupna powstał już na MACD, Parabolic i ROC, a Stochastic wolny i RSI przygotowują się do potwierdzenia tych sygnałów. Wskaźnik wolumenowy
Akumulacja / Dystrybucja sygnalizuje powolny napływ środków na rynek tego waloru w szerszej ramie czasowej. Na A/D Chaikina aktualny jest sygnał kupna. Cel zwyżki to 19,5 euro, a stop loss należy ustawić na poziomie 17,5 euro.