Zarządzający funduszami w „byczych” nastrojach

Jedynie 13 proc. zarządzających funduszami obawia się bańki na amerykańskim rynku akcji – mówi najnowszy sondaż Bank of America. 53 proc. ankietowanych twierdzi, że giełdy amerykańskie są obecnie w późnym stadium rynku „byka", a 27 proc. uważa, że dopiero na wczesnym etapie hossy.

Publikacja: 17.02.2021 05:00

Zarządzający funduszami w „byczych” nastrojach

Foto: AFP

– Jedynym powodem, by być nastawionym „niedźwiedzio", jest to, że... nie ma powodu, by być nastawionym „niedźwiedzio" – twierdzi Michael Hartnett, główny strateg inwestycyjny BofA.

Aż 91 proc. netto zarządzających spodziewa się, że gospodarka będzie w nadchodzących miesiącach nabierała siły. To rekordowy wynik w historii sondażów przeprowadzanych co miesiąc przez BofA. 84 proc. netto uważa natomiast, że zyski spółek będą rosły w tym roku. Dokonane przez zarządzających alokacje kapitału na rynki akcji i surowców są natomiast największe od 2011 r. Na amerykańskim rynku akcji zwiększyły się one w ciągu miesiąca o 5 pkt proc. do 9 proc. netto „przeważaj". Na rynku akcji strefy euro spadły o 9 pkt proc. do 20 proc. netto „przeważaj". Alokacje na wschodzących rynkach akcji co prawda spadły o 5 pkt proc. do 57 proc. netto „przeważaj", ale ta grupa rynków jest obecnie najbardziej preferowana przez zarządzających. Najmniej preferowane są akcje brytyjskie, choć zaangażowanie w nie zwiększyło się o 5 pkt proc. do 10 proc. netto „niedoważaj".

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Gospodarka światowa
Japońska inflacja trzeci rok z rzędu powyżej celu Banku Japonii
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Gospodarka światowa
Turecki bank centralny zaskakuje podwyżką stóp procentowych
Gospodarka światowa
EBC obciął stopy procentowe. Po raz siódmy
Gospodarka światowa
Trump ostro krytykuje szefa Fedu. Chce cięcia stóp
Gospodarka światowa
PKB Chin wzrósł mocniej od prognoz - o 5,4 procent.
Gospodarka światowa
Kłopoty gospodarki amerykańskiej to kłopoty całego świata