Najbliższe wsparcie dla największych spółek przebiega w przedziale od 2770 do 2800 punktów - są to maxima przedostatniej dynamicznej zwyżki, po której nastąpiła kilkumiesięczna konsolidacja.
Najbliższym oporem WIG20 są okolice 2930 punktów. Wobec tego indeks blue chipów posiada obecnie 160 punktowy przedział wahań, które nie mają wpływu na średnioterminowy trend wzrostowy.
Długoterminowy trend wzrostowy indeksu blue chipów polega na kilkutygodniowych płaskich konsolidacjach i krótkich dynamicznych wzrostach, które odbywają się przy niskim wolumenie. Taka sytuacja utrzymuje się od kilkunastu miesięcy.
Tymczasem WIG20 jest najsłabszym indeksem na warszawskim parkiecie. Traci prawie 1,5 procent, podczas gdy małe i średnie spółki zniżkują o ok. 1 procent. Obrót na szerokim rynku przed południem sięgnął 0,6 mld zł, czyli znalazł się poziomie nieco wyższym w porównaniu do sesji z ostatnich tygodni.
Wśród pozytywnych raportów kwartalnych krajowych spółek należy zwrócić uwagę na grupę GTC, która zwiększyła zysk dwukrotnie mimo spadku przychodów o 7 proc. Zysk netto grupy GTC w I kw wyniósł 34,05 mln zł w porównaniu z 16,04 mln przed rokiem. W tym samym czasie przychody grupy spadły o 7,5 proc. do wartości 137,15 mln złotych, w porównaniu z 148,22 mln rok wcześniej.