Pekao TFI wymienia zarządzającego

Do zespołu zarządzania instrumentami dłużnymi dołączy w sierpniu Dariusz Kędziora. Zastąpi na tym stanowisku Michała Stawickiego.

Aktualizacja: 28.05.2020 17:30 Publikacja: 28.05.2020 17:00

Pekao TFI wymienia zarządzającego

Foto: Adobe Stock

Od 1 sierpnia 2020 r. Dariusz Kędziora obejmie stanowisko Dyrektora Zespołu Zarządzania Instrumentami Dłużnymi Pekao TFI. To menedżer z ponad 13-letnim doświadczeniem w zarządzaniu portfelami dłużnymi na rynkach wschodzących. Równocześnie z Pekao TFI odchodzi Michał Stawicki, Dyrektor Zespołu Zarządzania Instrumentami Dłużnymi i wieloletni zarządzający częścią dłużną portfeli inwestycyjnych funduszy i subfunduszy Pekao.

- Dzięki kompetencjom Darka wzmocnimy nasz zespół dłużny – podkreśla Jacek Babiński, wiceprezes zarządu Pekao TFI odpowiedzialny za Pion Zarządzania Aktywami.

Dariusz Kędziora posiada doświadczenie na międzynarodowych rynkach finansowych, zdobywał wyróżnienia za dobre wyniki zarządzanych portfeli, a zarządzane przez niego fundusze plasowały się w czołówkach grup porównawczych. Ostatnie kilka lat spędził w Londynie, gdzie zarządzał funduszami inwestującymi na rynkach krajów wschodzących, głównie w walutach lokalnych. Fundusze, którymi bezpośrednio zarządzał, miały aktywa rzędu kilkunastu miliardów złotych, jednak jego pomysły inwestycyjne były realizowane również w funduszach wielkości kilkudziesięciu miliardów złotych.

- Posiada doświadczenie w zarządzaniu, zarówno portfelami benchmarkowymi, jak i absolutnej stopy zwrotu. Wierzę, że dzięki unikalnym kompetencjom, które wniesie do naszego zespołu, będziemy mogli zaproponować naszym klientom jeszcze ciekawsze i efektywniejsze strategie inwestycyjne – dodaje  Babiński.

Dariusz Kędziora to menadżer ds. rynków wschodzących z szeroką wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w międzynarodowej firmie o zasięgu globalnym. Od 2016 r. związany z Aviva Investors w Londynie, na stanowisku zarządzającego portfelem w segmencie długu emerging markets, w którym był odpowiedzialny za zarządzanie funduszem dłużnym Aviva Investors EM Opportunities Fund oraz Aviva Investors EM Local Currency Fund. Brał również udział w komitetach inwestycyjnych sztandarowych funduszy Aviva Investors Multi Strategy (AIMS), gdzie generował i opiniował pomysły inwestycyjne na rynkach rozwijających się. W latach 2007-2016 pracował w Aviva Investors Poland TFI, jako zarządzający funduszami papierów dłużnych.

W latach 2013 oraz 2014 razem z zespołem zdobył nagrodę Alfa Analiz Online dla najlepszego funduszu papierów dłużnych (fundusz Aviva Investors Obligacji Dynamiczny). W 2007 r. w Société Generale zajmował się analizą kredytową dla klientów korporacyjnych.

Swoją karierę zawodową zaczynał w latach 2005-2006 w Banku ING w Amsterdamie, gdzie dokonywał analizy ryzyka kredytowego banków w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Rumunii. Ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku finanse i bankowość. Posiada międzynarodowy certyfikat z zakresu finansów i ekonomii oraz bankowości inwestycyjnej, który uzyskał na Uniwersytecie w Tilburgu (Holandia). Nieustannie rozwija swoje kompetencje zawodowe, jest absolwentem licznych szkoleń i kursów m.in. Seth Godin's AltMBA, programu „The Living Leader", a także szkoleń z zakresu wystąpień publicznych. Posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst).

Fundusze inwestycyjne
Perspektywy wyników banków – przynajmniej krótkotrwałe – są doskonałe
Materiał Promocyjny
Financial Controlling Summit
Fundusze inwestycyjne
W czołówce funduszy polskich akcji kilka przetasowań
Fundusze inwestycyjne
Szybki rajd obligacji skarbowych
Fundusze inwestycyjne
W TFI spadło zainteresowanie akcjami
Fundusze inwestycyjne
Kolejne trzy miliardy wpadły funduszom
Fundusze inwestycyjne
TFI PZU: nie ma mowy o bańce akcji. Największy potencjał ma GPW