– Para dotarła do rejonu podaży i dalsze ruchy zależeć będą stricte od kolejnych ruchów właśnie przy tym obszarze. Osoby obserwujące rynek muszą zatem oznaczyć poziom 1,05880 jako rejon właściwy i dopiero po przełamaniu tego zakresu będzie można mówić o dalszych ruchach wzrostowych. Jednak na ten moment warto uświadomić sobie, iż para walutowa znajduje się przy poziomie oporu, potencjalnie zatem przeważać może szansa na ruch rotacyjny, czyli korektę w kierunku poziomu 1,0400 lub nawet niższego rejonu takiego jak lokalne wsparcie na poziomie 1,0220 – wskazują analitycy BM mBanku. Dodają: – Rynek EUR/USD jest w istotnym miejscu i kolejne reakcje dopiero nakreślą dalsze nastawienie do pary walutowej. W przypadku przełamania górnego ograniczenia można będzie liczyć przede wszystkim na ruch w kierunku średniej kroczącej, która znajduje się w okolicach 1,0790 lub nawet do okolic kolejnego, istotnego zakresu, którym byłyby okolice 1,0986 – podkreślają przedstawiciele BM mBanku.
Również Marek Rogalski, analityk walutowy DM BOŚ, zwraca uwagę, że przełamanie obecnych oporów otwierałoby EUR/USD nowe możliwości. – Wybicie otworzy drogę do zwyżki EUR/USD w okolice 1,08 i wyżej w perspektywie najbliższych tygodni – uważa.
Czytaj więcej
Zarówno złoto, jak i srebro w ostatnich dniach zaliczyły korektę spadkową. W dłuższym terminie większość analityków nadal wierzy w potencjał metali szlachetnych. Ich zdaniem jest on nawet większy niż wcześniej zakładali.