Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 15.05.2022 21:00 Publikacja: 15.05.2022 21:00
Foto: materiały prasowe
Czy projekt WATS idzie zgodnie z planem? Czy wierzycie, że termin wdrożenia, czyli do końca I kwartału 2024 r. jest realny?
W obszarze systemu transakcyjnego realizujemy dwa projekty: „Budowę systemu WATS" oraz równolegle od blisko pół roku „Wdrożenie WATS". Oba przedsięwzięcia są ze sobą powiązane, ale wymagają zupełnie innych kompetencji. Ich realizacja przebiega zgodnie z wcześniej przygotowywanymi harmonogramami i nie widzimy w chwili obecnej ryzyk związanych z przesunięciem terminu wdrożenia.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na koniec grudnia 2024 r. aktywa rezerwowe NBP wyniosły 214 191,3 mln euro i były o 38 788,4 mln euro, tj. 22,1 proc., wyższe niż przed rokiem. A na tegorocznych zakupach złota NBP jest na plusie ok. 2,35 mld zł.
W 2025 r. na warszawskiej giełdzie ma ruszyć system WATS. Doświadczenia związane z poprzednimi zmianami technologicznymi wskazują, że tego typu operacje nie ograniczają się jedynie do kwestii związanych z IT. To także duży stres i pytanie, „czy wszystko się uda”.
Dotychczas nieomylne techniczne sygnały recesji na razie okazują się fałszywe. Spółki, szczególnie amerykańskie, prognozują poprawę wyników, wzrostowe trendy więc na giełdach powinny się utrzymać. Silna korekta jest jednak nieuchronna.
Dziś jest ostatnia sesja w roku, podczas której można zrealizować transakcje, dzięki którym obniżymy swój podatek.
Bez przełomu na rynku hipotek. Pożyczki na zakup mieszkania zaciągają zamożni. Jest nowy rekord średniej wartości kredytu.
Materiał dowodowy daje podstawę, żeby myśleć, że w 2025 r. może być zakończone postępowanie. W mojej ocenie w sposób korzystny dla LPP – mówi prof. Michał Romanowski z Wydziału Prawa i Administracji UW, partner w kancelarii Romanowski i Wspólnicy.
W 2025 r. na warszawskiej giełdzie ma ruszyć system WATS. Doświadczenia związane z poprzednimi zmianami technologicznymi wskazują, że tego typu operacje nie ograniczają się jedynie do kwestii związanych z IT. To także duży stres i pytanie, „czy wszystko się uda”.
Z zebranych przez „Parkiet” prognoz specjalistów z kilkunastu banków i domów maklerskich wynika, że nowy rok przyniesie wzrosty indeksów warszawskiej giełdy i rekordy. Trzeba się jednak liczyć z dużą zmiennością w pierwszych miesiącach przyszłego roku.
Jeśli brokerzy będą chcieli skorzystać z promocyjnych stawek giełdowych na fundusze ETF w przyszłym roku, sami będą musieli także obniżyć klientom opłaty – mówi Michał Kobza, członek zarządu GPW.
GPW zdecydowała o przedłużeniu promocji za obrót funduszami ETF notowanymi na warszawskim parkiecie. Brokerzy aby z niej skorzystać, będą musieli zrobić ukłon w stronę inwestorów - poinformował w Parkiet TV Michał Kobza, członek zarządu GPW.
We wtorek w Parkiet TV strategiczne kierunki rozwoju GPW. Co giełda chce zaoferować inwestorom indywidualnym i emitentom. Start rozmowy o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Michał Kobza, członek zarządu GPW.
Niedawno „Parkiet” opublikował artykuł pióra Vereny Ross, przewodniczącej ESMA, czyli Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych.
Dziesięć kluczowych instytucji finansowych zaprezentowało wspólną wizję przyszłości europejskich rynków kapitałowych. Przedstawiono osiem rekomendacji na rzecz rozwoju Unii Rynków Kapitałowych oraz budowy Unii Oszczędności i Inwestycji.
Średnio rzecz biorąc, polskie akcje drożeją mocniej niż amerykańskie przez większą część wzrostowej fazy cyklu Kitchina, ale za to zaczynają się spisywać słabiej na krótko przed wejściem w fazę spadkową. Ta druga faza na Wall Street jest bardziej „płaska” w porównaniu z GPW. To nasze najnowsze odkrycia w badaniach nad cyklem giełdowym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas