Spółki z sektora kosmicznego jak Scanway to na naszej giełdzie nowość dla inwestorów. Na czym opiera się wasz biznes i kto kupuje wasze produkty i usługi?
Działalność Scanway opiera się na dwóch nogach biznesowych. Pierwsza to produkty dla przemysłu kosmicznego w zakresie instrumentów do obserwacji Ziemi, które trafiają głownie do zagranicznych klientów, ponieważ jest to silnie zglobalizowany rynek. Mamy odbiorców zarówno wśród firm amerykańskich i europejskich, jak i z Azji. Z kolei rozwiązania dla przemysłu w zakresie systemów wizyjnych sprzedajemy przede wszystkim na polskim rynku. Znajdują zastosowanie w dużych zakładach produkcyjnych, głównie w obszarze kontroli jakości. Wśród naszych odbiorców są firmy z branż m.in. opakowaniowej, poligraficznej, medycznej, meblarskiej czy automotive. Docelowo rozwiązania te też chcemy sprzedawać na całym świecie, ale potrzebujemy na to jeszcze trochę czas.
Czytaj więcej
Innowacyjna spółka chce być liderem w dziedzinie instrumentów optycznych dla małych satelitów.
Patrząc na wasze cele finansowe, jakie sobie postawiliście na najbliższe lata, to wyglądają one bardzo ambitnie. W jaki sposób chcecie je osiągać?
Nasze cele finansowe wynikają z ambitnych planów produktowych i rozwojowych uwzględniających możliwości dostarczenia większych wolumenów naszych rozwiązań. Chcemy to osiągnąć poprzez inwestycje w rozwój technologii i stworzenie produktów przetwarzających dane satelitarne oraz nawiązanie współpracy z firmami, które zajmują się dostarczaniem i produkcją całych konstelacji satelitarnych. Rynek ten dynamicznie się rozwija, co sprawia, że jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju urządzenia. Chcemy partycypować w tym wzroście.