Grupa Erbud ma dwie ścieżki, by dochodzić rekompensaty za straty na kontrakcie w Monachium spowodowane uszkodzeniem na placu budowy drewnianych modułów przywiezionych z toruńskiej fabryki.
Czytaj więcej
Jeden z niemieckich kontraktów przyniesie duże straty finansowe. Pytanie, czy i wizerunkowe.
Erbud analizuje możliwość wystąpienia o rekompensatę
- Moduły są oczywiście ubezpieczone, także jako środki obrotowe (wyroby gotowe), z tytułu ryzyka budowlanego, jak i odpowiedzialności cywilnej. Ale finalna decyzja, z którego ubezpieczenia będziemy dochodzić odszkodowań, zostanie podjęta dopiero po ustaleniu stanu prawnego i rozmowach z towarzystwami ubezpieczeniowymi – mówi Marcin Kasprzak, rzecznik Erbudu.
Incydent dotyczy zawartego prawie dokładnie rok temu kontraktu na budowę na zlecenie monachijskiego ratusza budynku mieszkalnego dla osób w kryzysie uchodźctwa. Wartość zlecenia to 11,4 mln euro, ówcześnie 49,5 mln zł netto. Kontrakt kończy się w kwietniu br.
Czytaj więcej
Onde jest w jednym z lepszych momentów w historii, biorąc pod uwagę otoczenie rynkowe OZE. Dla budownictwa modułowego szansą są fundusze z KPO – mówi Jacek Leczkowski, wiceprezes Erbudu i przewodniczący rady nadzorczej Onde.