Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.06.2021 05:03 Publikacja: 30.06.2021 05:03
Foto: Bloomberg
Notowania MGM Resorts International utrzymują się w trendzie wzrostowym i są na najwyższym poziomie od kilkunastu lat. Perspektywy dla firmy znacznie się poprawiły w związku ze znoszeniem obostrzeń i powrotem do podróżowania. MGM Resorts International to amerykański holding działający w branży hotelowo-rozrywkowej. Spółka jest właścicielem i operatorem kasyn, hoteli i ośrodków rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych i Makau. Pandemia mocno odbiła się na jej wynikach ze względu na lockdowny, które uniemożliwiły podróżowanie. Jednak teraz sytuacja się poprawia. Choć w I kwartale przychody spółki nie wróciły jeszcze do stanu sprzed pandemii, to sezon wakacyjny prawdopodobnie będzie udany. Dzięki postępującemu programowi szczepień wielu Amerykanów rozpoczyna podróże, m.in. do Las Vegas, co pozytywnie wpływa na przychody kasyn. W weekend USA obchodzą Dzień Niepodległości, a Las Vegas planuje z tej okazji wielką imprezę świętującą nie tylko niepodległość kraju, ale także zniesienie obostrzeń. W całej Nevadzie kasyna mogą obsługiwać gości bez limitów, bez konieczności noszenia maseczek i utrzymania dystansu. Optymizm co do kolejnych miesięcy powoduje, że analitycy spodziewają się przekroczenia w tym roku przychodów osiągniętych w 2019 r. Średnia prognoz specjalistów mówi, że wyniosą one 14 mld USD, wobec 5,1 mld USD w ubiegłym roku i 12,9 mld USD w 2019 r. Lepsze perspektywy powodują, że notowania firmy pną się w górę. Przez ostatni rok akcje zdrożały o ponad 150 proc. i są obecnie na najwyższym poziomie od 2008 r. Większość analityków rekomenduje zakup akcji MGM Resorts International. Wśród 17 analityków zaledwie czterech rekomenduje trzymanie akcji, a pozostali – kupno. Spółka działa również w branży zakładów sportowych online. W ostatnim czasie aplikacja BetMGM ma swój najlepszy okres w historii i jest trzecia wśród największych takich aplikacji w USA. dos
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Airbnb. Zyskom sprzyja powrót podróżujących do starych nawyków.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Lucid. Elektryczny samochód z większym zasięgiem w porównaniu z Teslą.
HSBC | Rozwiązywanie rezerw sprzyja kolejnym przejęciom.
Facebook. Analitycy liczą na dwucyfrowy wzrost notowań.
Notowana na NYSE firma jest na fali dzięki dobrej sytuacji na rynku aluminium. Wyniki rosną, co pozwala powrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.
PepsiCo. Producent napojów oraz słonych przekąsek pokazał po III kw. wyniki lepsze od prognozowanych przez ekspertów. Spółka kusi również inwestorów bogatą historią wypłaty dywidend oraz wejściem w biznes ekologicznych przekąsek.
Nowa umowa z firmami z USA poprawi pozycję PEJ przy realizacji projektu budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Ten realizujemy dalej z naszymi partnerami – mówi Wojciech Wrochna wiceminister przemysłu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej
Prezydent USA Donald Trump napisał, że koniec rządów Jerome'a Powella w amerykańskim banku centralnym „nie może nadejść wystarczająco szybko".
„Cła są dźwignią polityczną o niezamierzonych konsekwencjach” – pisze WTO w raporcie z frontu wojny celnej. Ameryka Północna odnotuje spadek eksportu o 12,6 proc., a importu o 9,6 proc. w 2025 roku.
Inflacja bazowa w Polsce nie była niższa od blisko czterech lat – podał w środę NBP. Jednocześnie z nowych danych Eurostatu wynika, że powróciliśmy na unijne podium inflacyjne.
Polska zajmuje niechlubne trzecie miejsce w zestawieniu krajów o największych barierach dla biznesu. Rodzime firmy najbardziej narzekają na koszty pracy. Jak to zmienić?
Administracja prezydenta Donalda Trumpa ma negocjować z ponad 70 państwami, by ograniczyły relacje gospodarcze z Chinami - informuje „The Wall Street Journal”. Trump chce w ten sposób uciąć import chińskich produktów za pośrednictwem innych rynków.
Susza spowodowała, że Ren obniżył się do krytycznego poziomu 78 cm w Kaub – najniższego od 2023 r. Poniżej tego poziomu transport staje się poważnie ograniczony. Koszty wzrosły, a ceny frachtu oleju napędowego osiągnęły najwyższy poziom od 2022 r.
Gospodarka Chin powiększyła się w pierwszym kwartale o 5,4 proc., czyli o tyle samo, co w ostatnim kwartale 2024 r. Średnio spodziewano się jej wzrostu o 5,1 proc. Ekonomiści spodziewają się gorszych danych za drugi kwartał.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas