Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 27.08.2021 05:10 Publikacja: 27.08.2021 05:10
Foto: Bloomberg
Firma programistyczna świadczy usługi tworzenia stron internetowych w chmurze. Oprócz tego stworzyła również oprogramowanie, dzięki któremu korzystając z prostych narzędzi, można tworzyć witryny na urządzenia mobilne. Choć w tym roku notowania spadają o ponad 20 proc., to ciągle poprawiane wyniki finansowe oraz stabilna branża, która w przyszłości będzie zyskiwać klientów, plasują ją jako dobry wybór długoterminowy.
Działalność Wix.com jest zbliżona do tej prowadzonej przez Shopify. Chodzi o tworzenie witryn internetowych m.in. dla sklepów czy innych usługodawców. Co ważne, aby korzystać z produktów marki, trzeba płacić comiesięczną subskrypcję. Spółka zamierza poszerzyć swoją ofertę m.in. dzięki partnerstwu z Vistaprint. Nowy kontrahent umożliwi Wix.com zaoferowanie m.in. ulotek oraz wizytówek. Ponadto dotychczasowi klienci holenderskiej firmy przy tworzeniu swoich witryn internetowych korzystać będą wyłącznie z platformy Wix.com. Dzięki temu na przestrzeni najbliższych pięciu lat spółka ma powiększyć liczbę stałych klientów o kilkaset tysięcy. Oprócz tego ogłoszono również opracowanie nowego oprogramowania do kreacji aplikacji. Ma być to produkt premium, który w znaczący sposób ułatwia przystosowanie witryn do mobilnych wersji bez posiadania umiejętności kodowania.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Airbnb. Zyskom sprzyja powrót podróżujących do starych nawyków.
Lucid. Elektryczny samochód z większym zasięgiem w porównaniu z Teslą.
HSBC | Rozwiązywanie rezerw sprzyja kolejnym przejęciom.
Facebook. Analitycy liczą na dwucyfrowy wzrost notowań.
Notowana na NYSE firma jest na fali dzięki dobrej sytuacji na rynku aluminium. Wyniki rosną, co pozwala powrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.
PepsiCo. Producent napojów oraz słonych przekąsek pokazał po III kw. wyniki lepsze od prognozowanych przez ekspertów. Spółka kusi również inwestorów bogatą historią wypłaty dywidend oraz wejściem w biznes ekologicznych przekąsek.
Powiew optymizmu z przemysłu i rozczarowanie w usługach – tak można podsumować wstępne odczyty PMI za luty ze strefy euro oraz jej największych gospodarek: Niemiec i Francji.
Niemcy pójdą do urn wyborczych 23 lutego, wszystkie niemieckie partie składają więc różnorakie obietnice, w tym cięcia podatków, wyższe inwestycje publiczne i podwyżki emerytur w celu stymulowania wzrostu. Wszystkie wiążą się z dużymi kosztami.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Rozejm w konflikcie rosyjsko-ukraińskim mógłby pomóc europejskim gospodarkom i rynkom akcji. Skala pozytywnych skutków rynkowych byłaby jednak dużo mniejsza od zawirowań, które wywołał sam początek putinowskiej inwazji.
Władze Nigerii oskarżają Binance, największą giełdę kryptowalutą świata, za rzekome szkody jakie giełda miała wyrządzić jej gospodarce. Domagają się ogromnego odszkodowania.
Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły w grudniu o 0,2 proc. w porównaniu z listopadem.
Rynki jak na razie liczą na idealny scenariusz, w którym w Berlinie powstanie rząd zdolny zreformować gospodarkę RFN. Inwestorów może jednak rozczarować powstanie „zgniłej” koalicji z lewicą lub wystraszyć ewentualny dobry wynik nacjonalistów z AfD.
Umowa zaproponowana Kijowowi przez administrację Trumpa przewidywała, że fundusz joint venture dostawałby 50 proc. przychodów z ukraińskich surowców oraz decydowałby, kto i na jakich warunkach mógłby dostać koncesję na ich wydobywanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas