Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 16.09.2021 05:12 Publikacja: 16.09.2021 05:12
Foto: Bloomberg
Spółka specjalizująca się w projektowaniu i sprzedaży chipów osiąga w ostatnich kwartałach bardzo dobre wyniki. Zdaniem ekspertów firma jest dobrym wyborem długoterminowym dzięki m.in. działaniu w przyszłościowej branży. Qualcomm specjalizuje się w projektowaniu chipów i podzespołów dla laptopów oraz telefonów. Produkty firmy są wykorzystywane też w autach, kamerach czy gadżetach, jak nowoczesne zegarki. Analitycy wskazują, że Qualcomm dzięki m.in. kontraktom jak ten z chińskim producentem elektroniki Honor czy akwizycji spółki projektującej chipy Nuvia za 1,4 mld dolarów jest w dobrej pozycji do dalszego rozwoju. Motorem napędowym zysków mają być podzespoły dla telefonów komórkowych wykorzystujących sieć 5G. Oprócz tego do wzrostu przychodów ma się przyczynić rosnąca popularność komputerów osobistych oraz coraz większe zapotrzebowanie na chipy branży samochodowej. W III kw. 2021 roku obrotowego zakończonego w lipcu Qualcomm wypracował 8,1 mld dolarów przychodów, przebijając o 2,5 proc. prognozę zakładającą 7,9 mld dolarów. Zysk netto podskoczył wobec tego samego okresu 2020 roku obrotowego o 140 proc., do 2 mld dolarów. Choć większość ekspertów rekomenduje kupno akcji, to cieniem na perspektywach firmy mogą się położyć problemy z produkcją chipów. Spółka bowiem nie tworzy swoich produktów, tylko korzysta z fabryk, m.in. TSMC. GSU
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Airbnb. Zyskom sprzyja powrót podróżujących do starych nawyków.
Lucid. Elektryczny samochód z większym zasięgiem w porównaniu z Teslą.
HSBC | Rozwiązywanie rezerw sprzyja kolejnym przejęciom.
Facebook. Analitycy liczą na dwucyfrowy wzrost notowań.
Notowana na NYSE firma jest na fali dzięki dobrej sytuacji na rynku aluminium. Wyniki rosną, co pozwala powrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.
PepsiCo. Producent napojów oraz słonych przekąsek pokazał po III kw. wyniki lepsze od prognozowanych przez ekspertów. Spółka kusi również inwestorów bogatą historią wypłaty dywidend oraz wejściem w biznes ekologicznych przekąsek.
Powiew optymizmu z przemysłu i rozczarowanie w usługach – tak można podsumować wstępne odczyty PMI za luty ze strefy euro oraz jej największych gospodarek: Niemiec i Francji.
Niemcy pójdą do urn wyborczych 23 lutego, wszystkie niemieckie partie składają więc różnorakie obietnice, w tym cięcia podatków, wyższe inwestycje publiczne i podwyżki emerytur w celu stymulowania wzrostu. Wszystkie wiążą się z dużymi kosztami.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Rozejm w konflikcie rosyjsko-ukraińskim mógłby pomóc europejskim gospodarkom i rynkom akcji. Skala pozytywnych skutków rynkowych byłaby jednak dużo mniejsza od zawirowań, które wywołał sam początek putinowskiej inwazji.
Władze Nigerii oskarżają Binance, największą giełdę kryptowalutą świata, za rzekome szkody jakie giełda miała wyrządzić jej gospodarce. Domagają się ogromnego odszkodowania.
Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły w grudniu o 0,2 proc. w porównaniu z listopadem.
Rynki jak na razie liczą na idealny scenariusz, w którym w Berlinie powstanie rząd zdolny zreformować gospodarkę RFN. Inwestorów może jednak rozczarować powstanie „zgniłej” koalicji z lewicą lub wystraszyć ewentualny dobry wynik nacjonalistów z AfD.
Umowa zaproponowana Kijowowi przez administrację Trumpa przewidywała, że fundusz joint venture dostawałby 50 proc. przychodów z ukraińskich surowców oraz decydowałby, kto i na jakich warunkach mógłby dostać koncesję na ich wydobywanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas