Złoty czeka, podobnie jak cały rynek...

Wtorek nie przynosi większych zmian na rynku złotego, notowania zastygły w wyczekiwaniu na wyniki wyborów w USA - wstępne wyniki zaczną spływać w nocy, chociaż biorąc pod uwagę "zawężenie" się sondaży w ostatnich dniach, to może się okazać, że emocji będzie wiele i ogłoszenie finalnych wyników z poszczególnych stanów, które będą później przekładać się na głosy elektorskie, może nieco potrwać.

Publikacja: 05.11.2024 09:28

Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Foto: materiały prasowe

To będzie generować ogromną zmienność, zwłaszcza, jeżeli okaże się, że ostatecznie zadecyduje kilka, bądź kilkanaście tysięcy głosów w jednym ze stanów (kluczowym polem bitwy może być Pensylwania, choć nie tylko).

Chwilę po godz. 9:00 za euro płaci się 4,3550 zł, a dolar jest znów powyżej 4,00 zł. Poniedziałkowe odreagowanie złotego zostało, zatem wymazane. To może pokazywać, że wysoka niepewność na globalnych rynkach, będzie podbijać presję na waluty EM. Dzisiaj poza złotym słabsze są też waluty naszego regionu CEE3. Sam dolar na szerokim rynku jest jednak nieco słabszy (z wyłączeniem jena w przypadku walut G-10). W kalendarzu makro dla Polski kluczowym tematem tygodnia jest jutrzejsze posiedzenie RPP i konferencja prezesa Glapińskiego w czwartek. Po wczorajszych lepszych danych PMI z kraju, wydaje się, że obecnie Rada nie ma zbytnio argumentów do tego, aby "sygnalizować" jakiś wcześniejszy ruch na stopach - rynek widzi obniżkę najwcześniej w marcu 2025 r.

DM BOŚ

Wykres dzienny EURPLN

DM BOŚ

Wykres dzienny USDPLN

 Sporządził: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Waluty
Sytuacja na rynkach 5 listopada - cisza przed burzą...
Materiał Promocyjny
Pieniądze od banku za wyrobienie karty kredytowej
Waluty
Trump czy Harris? Jak zareguje dolar?
Waluty
Złoty zareaguje na wynik wyborów
Waluty
Blisko dołka koniunktury
Materiał Promocyjny
Sieć T-Mobile Polska nagrodzona przez użytkowników w prestiżowym rankingu
Waluty
Dolar zyskuje najmocniej od końca 2022 roku
Waluty
Dolar dostaje kolejne wsparcie