Złoty stabilny, PMI w kalendarzu

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie kursu eurodolara blisko 1,2 USD.

Publikacja: 01.12.2020 09:57

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Foto: parkiet.com

PLN pozostaje w konsolidacji na 4,45 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4748 PLN za euro, 3,7438 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1253 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0016 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,227% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny handlu na rynku FX przyniosły podbicie kursu eurodolara nad 1,2 USD i szybki powrót do 1,19 USD. Globalnie rynek pozostaje spozycjonowany „na krótko" wobec amerykańskiej waluty. Z jednej strony inwestorzy oczekują dalszego luzowania, z drugiej globalnie widoczne jest podtrzymanie popytu na bardziej ryzykowne aktywa. Zakończony miesiąc był jednym z lepszych listopadów w historii w zakresie zwrotów na rynkach akcyjnych. Niemniej widoczna jest również lekka presja na realizację zysków, a kolejne pozytywne informacje dot. szczepionek nie wpływają na handel. W zakresie koszyka CEE widoczne jest podtrzymanie stabilizacji. Trwają negocjacje na linii POL/HUF a Brukselą dot. kryteriów przyznawania funduszy w kolejnych latach.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wskazanie przemysłowego PMI dla gospodarki polskiej. Rynek spodziewa się wskazania na poziomie 50 pkt. a więc bariery oddzielającej wzrost od teoretycznego spowolnienia. Ponadto inwestorzy czekają na wystąpienie Powella przed Kongresem oraz popołudniowe ISM dla przemysłu w USA.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN kontynuuje konsolidację w zakresie 4,45-4,51 PLN. Pozostaje pary związane ze złoty również nie notują istotniejszych zmian.

Konrad Ryczko

Analityk Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Waluty
Złoty nieco słabszy, ale nadal trzyma się mocno
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Waluty
Sytuacja na rynkach 16 kwietnia - perspektywy przełomu jednak nie widać?
Waluty
Bezpieczne waluty zyskują na wartości
Waluty
Słabszy złoty
Waluty
Sytuacja na rynkach 15 kwietnia: Dolar uwierzy w słabość Trumpa?
Waluty
Czy Trump przegrywa wojnę handlową?