Wind Mobile powstało w 2009 r. Ponad 70 proc. akcji należy do Internet Investment Fund (IIF) i Middle Field Ventures, funduszu z grupy Intel Capital. Reszta do menedżmentu oraz nowych udziałowców, którzy kupili akcje w ofercie prywatnej.
Nabyli papiery za prawie 5?mln zł. Cena emisyjna wynosiła 4,28 zł. Na ofertę prywatną składały się walory nowej serii (0,7 mln sztuk) i sprzedawane przez dotychczasowych właścicieli (0,46 mln sztuk). Po podwyższeniu kapitał Wind Mobile dzieli się na 7,2 mln papierów. Nowi akcjonariusze kontrolują 16 proc. kapitału.
– Chcemy wzmocnić naszą pozycję na rynku reklamy mobilnej – mówi Igor Bokun, prezes Wind Mobile. Zapowiada uruchomienie nowego produktu. – Dzwoniąc do kogoś, będziemy odsłuchiwać reklamy zamiast muzyki, dzięki czemu właściciel numeru, do którego będziemy dzwonić, będzie płacił mniej za połączenia. Może też dostawać darmowe minuty na połączenia – tłumaczy.
Część środków od inwestorów Wind Mobile wyda na rozwój pionu mobilnej rozrywki. – Chcemy przejmować od operatorów zespoły, które zajmują się tego typu biznesem, i świadczyć im usługi na zasadzie outsourcingu – tłumaczy. Deklaruje, że spółka chce też sprzedawać halodzwonki poza Polską. – Rozmawiamy z grupą T-Mobile i Orange – dodaje.