Wyniki za zeszły rok zostaną opublikowane 21 marca, w związku z tym nie możemy jeszcze o nich mówić. Spółka nie podaje prognoz, ale należy zwrócić uwagę, że w 2018 r. realizowaliśmy przychody głównie z tytułu „Car Mechanic Simulator 18" na urządzenia mobilne, a na 2019 r. planowane są cztery premiery: „Drift19", „Car Mechanic Simulator" (na konsolę), „Car Mechanic Simulator 19" (kolejna odsłona gry na urządzenia mobilne) oraz „Ultimate Fishing Simulator" (na urządzenia mobilne).
Jakie perspektywy ma branża gier w Polsce i na świecie?
Nieustannie od wielu lat sektor gier wideo przoduje w branży rozrywkowej. Przemysł związany z grami tylko w Stanach Zjednoczonych przyniósł w zeszłym roku ponad 43 mld dolarów zysku, a wartość światowego rynku gier to prawie 135 mld dolarów. To kolejne rekordowe wyniki i nic nie wskazuje, aby w następnych latach tendencja miała ulec odwróceniu.
W Polsce działa wiele firm, które zajmują się tworzeniem gier wideo, i z roku na rok widać, że kolejne tytuły bez kompleksów konkurują z produkcjami zagranicznymi. Polskie gry są też coraz częściej większymi projektami, w które zaangażowanych jest o wiele więcej osób.
A co ze strukturą rynku? Za 47 proc. całego tortu odpowiadają już gry mobilne.
Nie ma w tym nic dziwnego. W obecnych czasach zdecydowana większość ludzi posiada smartfony, a graczami stały się także osoby, które na co dzień nie grają ani na komputerach, ani na konsolach. Odpowiednio wprowadzone systemy monetyzacji gier free-to-play potrafią dać wydawcom i deweloperom bardzo duże zyski.