Herbert Wirth w nadzorze XTPL

Wieloletni prezes KGHM został powołany do rady nadzorczej technologicznej spółki. Będzie ją wspierał w rozwoju na rynkach azjatyckich.

Publikacja: 09.01.2020 13:51

Herbert Wirth w nadzorze XTPL

Foto: materiały prasowe

Dziś odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie w spółce XTPL, specjalizującej się w nanotechnologii druku. Akcjonariusze zdecydowali o zmianach w radzie nadzorczej. Powołano do niej prof. Herberta Wirtha. To postać dobrze znana na rynku kapitałowym. Był prezesem KGHM w latach 2009 - 2016. W tym okresie spółka zwiększyła przychody ze sprzedaży o ponad 50 proc. z 12,1 do 19 mld zł. Obecnie Wirth pracuje jako wykładowca na Politechnice Wrocławskiej. Jest członkiem Polskiej Akademii Nauk i Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk.

Jednocześnie  Sebastian Młodziński, współtwórca XTPL, złożył dziś rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej, motywując to koniecznością pełnego zaangażowania w nowe wyzwania biznesowe. Deklaruje dalsze wsparcie spółki i chce pozostać jej akcjonariuszem.

„ Wirth dysponuje znaczącym doświadczeniem w zakresie rozwoju firm na rynkach globalnych oraz unikatowymi kompetencjami i siecią kontaktów, które strategicznie wzmocnią działania biznesowe spółki, w szczególności na rynku chińskim"   - podkreśla XTPL w komunikacie.

Wirth podkreśla, że widzi ogromny potencjał w unikatowej technologii rozwijanej przez giełdową spółkę.

- Będę wspierał zarząd w komercjalizacji projektów, zwłaszcza na rynkach azjatyckich. Jestem przekonany, że rozwiązania opracowane przez spółkę pomogą globalnym producentom w sprostaniu ich wyzwaniom technologicznym. Oferowana niezrównana precyzja druku, jego skalowalność oraz wpisywanie się tego technologicznego rozwiązania w kluczowe megatrendy na rynku elektroniki to bezsprzeczne przewagi konkurencyjne, które w mojej ocenie będą decydować o sukcesie XTPL na świecie – wskazuje, cytowany w komunikacie, Wirth.

Notowania XTPL zyskują dziś na wartości. Po godz. 13 akcje drożeją o 2 proc.

Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska