Herbert Wirth w nadzorze XTPL

Wieloletni prezes KGHM został powołany do rady nadzorczej technologicznej spółki. Będzie ją wspierał w rozwoju na rynkach azjatyckich.

Publikacja: 09.01.2020 13:51

Herbert Wirth w nadzorze XTPL

Foto: materiały prasowe

Dziś odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie w spółce XTPL, specjalizującej się w nanotechnologii druku. Akcjonariusze zdecydowali o zmianach w radzie nadzorczej. Powołano do niej prof. Herberta Wirtha. To postać dobrze znana na rynku kapitałowym. Był prezesem KGHM w latach 2009 - 2016. W tym okresie spółka zwiększyła przychody ze sprzedaży o ponad 50 proc. z 12,1 do 19 mld zł. Obecnie Wirth pracuje jako wykładowca na Politechnice Wrocławskiej. Jest członkiem Polskiej Akademii Nauk i Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk.

Jednocześnie  Sebastian Młodziński, współtwórca XTPL, złożył dziś rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej, motywując to koniecznością pełnego zaangażowania w nowe wyzwania biznesowe. Deklaruje dalsze wsparcie spółki i chce pozostać jej akcjonariuszem.

„ Wirth dysponuje znaczącym doświadczeniem w zakresie rozwoju firm na rynkach globalnych oraz unikatowymi kompetencjami i siecią kontaktów, które strategicznie wzmocnią działania biznesowe spółki, w szczególności na rynku chińskim"   - podkreśla XTPL w komunikacie.

Wirth podkreśla, że widzi ogromny potencjał w unikatowej technologii rozwijanej przez giełdową spółkę.

- Będę wspierał zarząd w komercjalizacji projektów, zwłaszcza na rynkach azjatyckich. Jestem przekonany, że rozwiązania opracowane przez spółkę pomogą globalnym producentom w sprostaniu ich wyzwaniom technologicznym. Oferowana niezrównana precyzja druku, jego skalowalność oraz wpisywanie się tego technologicznego rozwiązania w kluczowe megatrendy na rynku elektroniki to bezsprzeczne przewagi konkurencyjne, które w mojej ocenie będą decydować o sukcesie XTPL na świecie – wskazuje, cytowany w komunikacie, Wirth.

Notowania XTPL zyskują dziś na wartości. Po godz. 13 akcje drożeją o 2 proc.

Technologie
Producent gier zaatakowany przez hakerów. Skasowali jego stronę www
Technologie
Asseco najdroższe od ćwierć wieku. Udany atak na 100 zł
Technologie
Zbliża się bitwa o częstotliwości 5G w Polsce. Administracja liczy na Ukrainę
Technologie
Koniec boomu na firmy IT
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”
Technologie
Rabaty za mało widoczne
Technologie
Asbis pokazał wyniki. Akcje drożeją