Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.04.2020 05:10 Publikacja: 03.04.2020 05:10
Robert Tomaszewski, prezes spółki Comp.
Foto: materiały prasowe
– Jeśli chodzi o 2020 r., to postawiliśmy sobie ambitne cele i kontynuujemy działalność w pełnym zakresie – tam gdzie istnieje taka możliwość wprowadziliśmy model pracy zdalnej – informuje prezes Robert Tomaszewski. Dodaje, że na razie nie da się określić, jaki wpływ na biznes w skali całego roku będzie mieć pandemia.
Comp podkreśla, że płynność grupy jest dobra. Spółka ma zapewnione finansowanie bankowe na tegoroczną działalność i spłatę obligacji. Wskaźnik dług netto/EBITDA na przestrzeni ostatnich lat poprawiał się: na koniec 2019 r. był poniżej 3. Z raportu rocznego wynika, że spółka wypełniła wszystkie kowenanty oprócz jednego: chodzi o wskaźnik płynności dla BNP Paribas (wyniósł 1,08, a wartość referencyjna to 1,2). Comp zwrócił się do banku z prośbą o wyrażenie kolejnej (podobnie jak na koniec I półrocza 2019 r. i III kwartału ) zgody na czasowe przełamanie wskaźnika. Jak się dowiedzieliśmy, zgodę tę otrzymał.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Cyberbezpieczeństwo zdominowało priorytety działów IT polskich przedsiębiorstw – wynika z badań. Cenione są też projekty chmurowe oraz te związane z systemami sztucznej inteligencji. Tyle że wobec tych ostatnich menedżerowie wciąż są wyjątkowo ostrożni.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Rynek liczył na dystrybucję gotówki do akcjonariuszy. Raczej do niej nie dojdzie. Akcje tanieją, choć w wynikach producenta gier widać poprawę, a perspektywy dla biznesu na 2025 r. są dobre.
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Trzy nazwiska dominują w kuluarowych dyskusjach na temat tego, kto będzie następnym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. A zmiana już niedługo.
Rośnie liczba ataków hakerskich na jednostki administracji publicznej. To szansa dla prywatnych firm, takich jak Orange Polska.
Kurs akcji telekomu rośnie przed decyzją akcjonariuszy o dywidendzie i wynikami kwartalnymi. Pomagać może mu też nadzieja na rekompensaty kosztów zmiany dostawców.
Firmy notowane na warszawskiej giełdzie chętnie posiłkują się skupem akcji, dostrzegając w nim korzyści zarówno dla siebie, jak i akcjonariuszy.
„The Alters” trafi na rynek 13 czerwca 2025 r. Podano też informacje o „Moonlighterze 2”. Czy dobre wieści przełamią ostatnią złą passę spółki?
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Dzięki planowanemu wzrostowi EBIDTA oraz obniżonemu już zadłużeniu wypłaty pieniędzy akcjonariuszom w kolejnych latach mocno wzrosną.
Dzięki planowanemu wzrostowi EBIDTA oraz zrealizowanemu obniżeniu zadłużenia, transfer do akcjonariuszy w najbliższych latach mocno wzrośnie. Czy będzie to paliwem do dalszego wzrostu wyceny na giełdzie?
Producent gier pozytywnie zaskoczył wynikami za 2024 r. Pretekstem do realizacji zysków stała się jednak informacja o terminie premiery czwartej części „Wiedźmina”. Odbędzie się po 2026 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas