Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.10.2020 05:05 Publikacja: 13.10.2020 05:05
Krzysztof Dyl, wiceprezes UKE, czekał na głosy z rynku.
Foto: Archiwum, Jerzy Dudek
Główne postulaty to wstrzymanie rozwoju sieci 5G do czasu powstania analiz, czy i jak wpływają one na zdrowie człowieka i zwierząt, oraz ograniczenie do niezbędnego minimum norm promieniowania elektromagnetycznego nadajników (PEM).
Odpowiedzi udzielone przez operatorów wskazują, że nie jest im spieszno do kolejnej dystrybucji częstotliwości, a ich priorytetem jest unieważniona aukcja pasma 3,6 GHz (tzw. aukcja 5G). Zdaniem P4, operatora sieci Play, dystrybucja powinna się odbyć w latach 2022–2023 lub później. Telekom najpierw chciałby zbudować sieć 5G 3,6 GHz, a potem dopiero zastanowić się nad przydatnością pasma 26 GHz. Uważa przy tym, że nie byłoby z tym kłopotu, ponieważ są już dziś dostępne smartfony i inne urządzenia abonenckie korzystające z tych częstotliwości, i jako przykład telekomu, który czerpie z tego profity, podaje amerykańskiego Verizona. Netia (Grupa Cyfrowy Polsat) zauważa jednak, że urządzenia dostępne na masową skalę będą dopiero w 2023 r. Podobnego zdania jest Orange Polska.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rynek liczył na dystrybucję gotówki do akcjonariuszy. Raczej do niej nie dojdzie. Akcje tanieją, choć w wynikach producenta gier widać poprawę, a perspektywy dla biznesu na 2025 r. są dobre.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Trzy nazwiska dominują w kuluarowych dyskusjach na temat tego, kto będzie następnym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. A zmiana już niedługo.
Rośnie liczba ataków hakerskich na jednostki administracji publicznej. To szansa dla prywatnych firm, takich jak Orange Polska.
Kurs akcji telekomu rośnie przed decyzją akcjonariuszy o dywidendzie i wynikami kwartalnymi. Pomagać może mu też nadzieja na rekompensaty kosztów zmiany dostawców.
DataWalk otrzymało propozycję od inwestora z rynku francuskiego. Oferta zakłada objęcie akcji polskiej spółki po cenie 77,76 zł. Rynek pozytywnie zareagował na te wieści.
Akcje firm telekomunikacyjnych to relatywnie bezpieczna lokata w niepewnych czasach. Nie wszystkie można jednak nazwać „bezpieczną przystanią". Przykład Węgier pokazuje, że miano to można szybko stracić. Gdzie analitycy widzą nadal okazje?
„The Alters” trafi na rynek 13 czerwca 2025 r. Podano też informacje o „Moonlighterze 2”. Czy dobre wieści przełamią ostatnią złą passę spółki?
Spadkiem notowań akcji zareagowali inwestorzy w pierwszej chwili na wyniki grupy Cyfrowy Polsat za ostatni kwartał 2024 r. Dlaczego i co powoduje, że spadki wyhamowały?
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła liczba przeniesionych numerów w Polsce. Zwycięzca jest znowu jeden.
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Producent gier pozytywnie zaskoczył wynikami za 2024 r. Pretekstem do realizacji zysków stała się jednak informacja o terminie premiery czwartej części „Wiedźmina”. Odbędzie się po 2026 r.
Dziś, drugiego dnia licytacji, zakończyła się aukcja częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz – wynika z nieoficjalnych informacji „Parkietu”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas