Huuuge pokazuje wyniki. Kurs w dół

Na poziomie netto w 2020 r. grupa miała 82,6 mln USD straty. Wynik obniżyła o 127,8 mln USD wycena akcji uprzywilejowanych serii C, klasyfikowanych jak zobowiązanie – wyjaśnia studio.

Publikacja: 20.04.2021 09:23

Huuuge pokazuje wyniki. Kurs w dół

Foto: materiały prasowe

Wynik operacyjny grupy w 2020 r. wzrósł o 253 proc. do 50,2 mln USD. Z kolei wynik netto oczyszczony o zdarzenia jednorazowe wzrósł o 188 proc. do 48,1 mln USD. Przychody zwiększyły się o 28,3 proc. do 332,7 mln USD – były najwyższe w historii spółki. Przychody za sam IV kwartał również były rekordowe i sięgnęły 89,2 mln USD (+23,7 proc. r/r). Spółka podkreśla, że było to możliwe dzięki osiągnięciu bardzo dobrych wskaźników KPI w zakresie monetyzacji, przede wszystkim poprawie średniego przychodu na płacącego użytkownika (ARPPU), który wzrósł o 18 proc. dla grupy oraz o 22,1 proc. dla flagowych gier.

Z kolei skorygowana roczna EBITDA wzrosła w 2020 r. do 57,3 mln USD (+131 proc.). Natomiast w samym IV kwartale spadła do 3,1 mln USD wobec 15,5 mln USD rok wcześniej. Spółka wyjaśnia, że było to związane głównie z kampaniami w celu pozyskiwania nowych klientów, zgodnymi z harmonogramem rozwoju produktów. Zwiększyło to nakłady na skalowanie nowych gier w tym okresie i przełożyło się na 11-proc. udział nowych gier w przychodach ogółem już w grudniu 2020.

EBITDA została skorygowana o zdarzenia jednorazowe, które nie są związane z podstawową działalnością grupy oraz o koszty płatności w formie akcji. Z kolei skorygowany wynik netto to  wynik skorygowany o zdarzenia o charakterze jednorazowym niezwiązane z główną działalnością operacyjną grupy, m.in. koszty płatności w formie akcji i koszty finansowe związane z aktualizacją wyceny zobowiązania dotyczącego akcji uprzywilejowanych serii C. Spółka informuje, że wraz z konwersją akcji serii C na akcje zwykłe przeprowadzoną przed  ofertą publiczną w I kwartale, walory serii C przestaną być ujmowane jako zobowiązania finansowe.

Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge podkreśla, że 2020 r. był rokiem pełnym wyzwań z powodu pandemii. Ale jednocześnie podkreśla, widać było rosnącą popularność gier mobilnych, a większe zaangażowanie graczy przekładało się na lepszą monetyzację i więcej czasu spędzonego w grze.

Celem spółki na 2021 r. jest utrzymanie szybkiego tempa rozwoju i wypracowanie skorygowanej marży EBITDA na poziomie zbliżonym do osiągniętej w 2020 r.

Studio zadebiutowało na GPW w lutym tego roku. Przeprowadziło ofertę publiczną o wartości sięgającej 1,7 mld zł, pozyskując środki z emisji nowych akcji w wysokości około 100 mln USD (wpływy brutto pomniejszone o koszty oferty oraz środki wykorzystane na stabilizację kursu), które zostaną przeznaczone na dalszy rozwój grupy, przede wszystkim na przejęcia.

Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska