W jego ocenie w najbliższych latach, zwłaszcza w tym drugim obszarze, należy oczekiwać dużych inwestycji. – W strategii naszej spółki znajdują się projekty z tego obszaru, jednak na tę chwilę, z racji faktu, że jest to nowy obszar działalności, nie komentujemy naszych planów. Sprawdzamy dostępne możliwości – informuje Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Lotosu. Dodaje, że transakcja przejęcia kapitałowego gdańskiego koncernu przez PKN Orlen będzie szansą na szybszy i bardziej intensywny rozwój projektów dotyczących morskiej energetyki wiatrowej.

Dla płockiej grupy budowa farmy wiatrowej na Bałtyku to jedno ze sztandarowych przedsięwzięć. Spółka jest na etapie wyboru partnera biznesowego do projektu. Chodzi o podmiot posiadający odpowiednie technologie i doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji, przy czym jego udział w inwestycji nie będzie mógł być większościowy. Koncern podtrzymuje rozpoczęcie budowy w 2024 r. Na Bałtyku posiada koncesję pozwalającą na uruchomienie farm wiatrowych o mocy do 1,2 tys. MW. Koncesja obejmuje obszar ok. 131 kmkw.

Proces włączania Lotosu w budowę farmy wiatrowej na Bałtyku powinien przyśpieszyć za sprawą Artura Cieślika powołanego na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju. Od 2018 r. był on związany z Orlenem, gdzie wykonywał obowiązki doradcy zarządu oraz dyrektora wykonawczego ds. strategii. TRF

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/grupa_lotos