Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.04.2025 14:45 Publikacja: 25.11.2022 10:05
Foto: parkiet.com
Jak ważna jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, również pod kątem geograficznym?
Jak GPW ocenia pierwsze tygodnie funkcjonowania GlobalConnect? Czy nie jest to na razie tylko rynek animatora?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Prezes NBP zadeklarował, że stopy jednak mogą być w Polsce obniżane, i to już może w maju. Efektem redukcja stawek WIBOR. Jaka przyszłość czeka deweloperów po kilku kwartałach postu? Czy cykl się odwróci, popyt powróci, a ceny znów będą rosnąć? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego Otodom Analytics.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Nastroje na światowych rynkach w ostatnich dniach wyraźnie się poprawiły. Indeksy odbiły w górę. Rosną ceny surowców i towarów. Na jakie z nich postawić? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz XTB. Naszego gości pytaliśmy m.in.:
Cła zmieniają się w tym tygodniu z dnia na dzień. Jak firmy mogą przygotować się do eksportu towarów? Na to pytanie odpowiada dziś Marcin Majewski, ekspert ds. handlu zagranicznego i ceł w PwC. Kluczowe są klasyfikacja taryfowa i pochodzenie towarów.
Krzysztof Zoła, dyrektor finansowy i członek zarządu Cognor Holding, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.
Rada Polityki Pieniężnej zmieniła ton na bardziej gołębi. Czy zbliżające się obniżki stóp procentowych oznaczają niższe zyski banków i tym samym spadek ich notowań? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Michał Fidelus, analityk BM Pekao. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy także:
Jak żyć w czasach ostrych wyprzedaży na giełdach i wojny handlowej? Co się dzieje w USA, czy kryzys że Stanów Zjednoczonych rozleje się po całym świecie? Te pytania zadamy dziś na żywo doświadczonemu ekonomiście Piotrowi Kuczyńskiemu z DI Xelion.
Od kilku tygodni na GlobalConnect widać ożywienie na akcjach takich spółek, jak Nvidia czy Tesla. Czas pokaże, czy jest to początek długofalowego wzrostu zainteresowania tym rynkiem. Wkrótce mogą się na nim pojawić nowe firmy – wynika z naszych informacji.
Klienci DM BDM nie mogą handlować akcjami amerykańskich spółek, notowanymi na GlobalConnect. Broker jednak szykuje dla nich niespodziankę.
W poniedziałek na rynku GlobalConnect pojawiło się dziewięć nowych spółek z USA. Czy rozrusza to handel?
W środę na giełdzie zaplanowano spotkanie, na którym zostanie poruszona przyszłość GlobalConnectu. Czy uda się go ożywić?
W listopadzie minął rok od uruchomienia przez GPW rynku GlobalConnect, na którym inwestorzy mogą handlować akcjami zagranicznych spółek. Do tej pory nie zyskał on jednak zbyt wielkiego uznania.
12 grudnia na warszawskim rynku GlobalConnect pojawi się pierwsza amerykańska spółka. Będzie to Tesla.
5 października na warszawskim rynku GlobalConnect zadebiutują akcje holenderskiego koncernu inwestycyjnego Prosus, właściciela m.in. OLX i PayU oraz czołowego dostawcy na światowym rynku półprzewodników - ASML Holding.
Na skupiającym globalne spółki rynku GPW w tym roku mają pojawić się emitenci m.in. z Francji czy USA. Czy z czasem handel się rozkręci?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas