Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 19.03.2015 13:57 Publikacja: 19.03.2015 13:57
Foto: PARKIET
Zwycięzca portfela foreksowego budowanego w 2014 r. wierzy, że na inwestycje zawsze jest dobry czas. Uważa, że moment wychodzenia z kryzysu ekonomicznego to jedna z lepszych okazji do ulokowania kapitału. Wspomniane podejście i szeroka wiedza, jaką dysponuje dyrektor Saxo Bank Polska, pozwoliły mu zyskać w ubiegłorocznych zmaganiach portfela foreksowego blisko 31-proc. stopę zwrotu. – Odpowiednie przygotowanie merytoryczne wpływa na zdolność przewidywania zjawisk makroekonomicznych – podkreśla.
Jędrzejak prezesem polskiego oddziału Saxo Banku został w listopadzie 2011 r. W duńskim banku inwestycyjnym specjalizuje się przede wszystkim w analizie technicznej międzynarodowych rynków walutowych oraz globalnych procesach gospodarczych. Zanim trafił do Saxo Banku, przez pięć lat pełnił funkcję dyrektora w Polbanku EFG. Wcześniej przez ponad pięć lat pracował w BZ WBK w zespole sprzedaży produktów skarbowych, a karierę zawodową zaczynał jako diler w warszawskim oddziale banku ING Barings, gdzie spędził ponad cztery lata. Jędrzejak ukończył Wydział Finansów i Bankowości w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej i na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Jest aktywnym komentatorem i blogerem. Prywatnie lubi podróże, rajdy i grę w golfa. SOB
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Przedświąteczny tydzień na GPW przyniósł kontynuację zwyżek. Główne indeksy odrabiały straty i były mniej wrażliwe na informacyjny chaos z Białego Domu. Najlepiej radził sobie indeks małych spółek.
Ubiegły rok przyniósł rekordowe obroty akcjami na warszawskiej giełdzie. Ten rok pod tym względem może być jeszcze lepszy. Polskie domy maklerskie korzystają z tego faktu jedynie połowicznie. Branża musi więc stawiać na dywersyfikację.
Mimo bardzo udanego pod względem stóp zwrotu I kwartału inwestorzy handlujący na krajowym rynku nie mogą narzekać na brak atrakcyjnie wycenianych spółek. W których analitycy widzą potencjał?
Warszawa błysnęła siłą podczas czwartkowych notowań. WIG20 zyskał prawie 1,1 proc., podczas gdy w Europie przeważały spadki.
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
JPMorgan Chase i Bank of New York Mellon ograniczyły elektroniczną wymianę informacji z Biurem Kontrolera Waluty (OCC) po poważnym naruszeniu bezpieczeństwa systemu poczty elektronicznej organu regulacyjnego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas