Dziś studiują, a jutro mogą pracować na Wall Street
Są młodzi, ambitni i nie boją się ryzyka. Podczas spotkań chętnie rozmawiają o giełdowych spółkach, a po powrocie do domów dzielą się swoją wiedzą i prognozami z osobami, które mają mniejsze doświadczenie. Wydają własne czasopisma, organizują spotkania z ekonomistami. Czy gra jest warta świeczki? Nie mają co do tego wątpliwości. Przyjrzeliśmy się inwestującym studentom z polskich uczelni.
Pięć popularnych blogów gospodarczo-finansowych na Zachodzie
Gdyby powiedzieć, że polska blogosfera finansowa stawia dopiero swoje pierwsze kroki, o tyle o zagranicznej blogosferze – trzeba by przyznać, że rozpędziła się na dobre. Blogerzy ujawniają giełdowe afery, wydają własne książki, zakładają szkoły i odnotowują więcej czytelników niż niektóre portale informacyjne. Poniżej prezentujemy listę pięciu najpopularniejszych za granicą blogów gospodarczo-finansowych. One także powinny się pojawić w przeglądarkach polskich inwestorów.
Rynek pierwotny nie działa
Mijają trzy miesiące 2013 roku, a na warszawskim parkiecie zadebiutowały dwie spółki. To najsłabszy początek roku od ośmiu lat. Na Zachodzie jest jeszcze gorzej. Spółki wolą obligacje i rynek Catalyst
Raporty, modele i prognozy to ich chleb powszedni
Pracę zaczynają bardzo wcześnie i nierzadko zostają po godzinach. Chodzą na spotkania z zarządami spółek i przez godziny piszą raporty dla swoich klientów. W większości są „fundamentalistami”. Jak pracują i czym kierują się przy wydawaniu rekomendacji polscy analitycy giełdowi?